Testy wodorowego Manitou

 

Grupa Manitou testuje prototypową ładowarkę teleskopową napędzaną wodorem. Testy obejmują sprawdzenie, czy maszyna poradzi sobie w warunkach roboczych, i czy komponenty są odpowiednio trwałe. Prototyp oparto o konstrukcję już istniejącego modelu, zdolnego do podnoszenia ładunków na wysokość nawet 14 metrów. 

 

 

Maszyna zostanie przetestowana i wysłana na plac budowy do końca 2023 roku. Przedstawiciele Grupy Manitou liczą na istotne informacje zwrotne ze strony użytkowników. 

 

 

Prototyp jest napędzany ogniwem paliwowym. Michel Denis, dyrektor zarządzający Grupą, wyjaśnia: "Testujemy wszystkie związane z wodorem technologie opierając się na potrzebach naszych klientów. Ten prototyp to dopiero pierwszy krok. Druga ładowarka obrotowa zostanie opracowana w ciągu nadchodzących miesięcy. Istnieje wiele zalet korzystania z zielonego wodoru, produkowanego na przykład przy pomocy turbin wiatrowych, który nie powoduje żadnych emisji. To doskonale pasuje do naszej strategii obniżonego śladu węglowego". 

 

 

W projekt uruchomiony w 2021 roku zaangażowanych jest ponad 50 inżynierów i techników. Grupa Manitou szacuje, że gotowa maszyna znajdzie się w sprzedaży w roku 2026.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL