Sterowanie maszyną i rozwiązania cyfrowe na eRobocze SHOW!

Nowoczesny plac budowy to nie tylko maszyny - coraz większą rolę grają systemy automatycznego sterowania i cyfrowe rozwiązania ułatwiające pracę. Dlatego na największym maszynowym wydarzeniu w kraju nie może zabraknąć wystawców oferujących właśnie tego rodzaju urządzenia i oprogramowanie. Oto, co będzie można zobaczyć w tej kategorii na zbliżających się Centralnych Targach Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW, już 26 i 27 maja w Lubieniu Kujawskim!

 

 

sitech

Z urządzeniami marki Trimble zjawi się firma Sitech Poland, oferująca rozwiązania w zakresie sterowania maszynami, geodezji i oprogramowania dla placów budowy. Systemy Earthworks 3D pozwolą na zautomatyzowanie pracy koparek, równiarek, spycharek, rozściełaczy, ładowarek gąsienicowych czy walców. Sitech Poland oferuje także wsparcie serwisowe z możliwością zawarcia umowy "pod klucz", opcję zakupu używanego sprzętu, a także wynajmu urządzeń. W razie potrzeby, specjaliści firmy przeprowadzą też szkolenia operatorów, a także z zakresu geodezji i obsługi oprogramowania.

 

 

 

 

apmc

Firma AP-MC skupia się na automatycznym sterowaniu maszynami przeznaczonym dla niwelatorów. Wraz z systemem w ofercie znajdziemy specjalne łyżki do rozprowadzania podsypki i kruszywa, zdolne do niwelacji wysokości, pozycji i spadku. Można z ich pomocą pracować dwóch lub trzech płaszczyznach (2D lub 3D). AP-MC jest przedstawicielem holenderskiej firmy AP Machinebou B.V., która od 1979 roku produkuje maszyny do robót ziemnych. Urządzenia do niwelacji można instalować na ładowarkach, spycharkach, koparkach lub równiarkach.

 

 

 

 

 

Reper Store to grupa specjalistów z branży geodezyjnej i budowlanej, którzy doradzą i zaoferują odpowiednie rozwiązanie na potrzeby klienta. W ofercie znajdują się między innymi systemy IDIG dla koparek, które wspomagają pracę operatora poprzez wskazania na monitorze umieszczonym w kabinie maszyny. Dzięki temu można łatwo kopać w poziomie lub z zadanym spadkiem, bez konieczności korzystania z pomocy dodatkowej osoby do pomiaru. Dokładność kopania wynosi około 1 centymetra, system łatwo zamontować w dowolnej maszynie, a także dodać do systemu dodatkowe łyżki. Czujniki łączą się z centralą radiowo, więc nie ma potrzeby instalowania dodatkowego okablowania. Czujniki są zasilane baterią słoneczną, a ekran w kabinie - z gniazda zapalniczki.

Firma Reper Store jest sponsorem w obu konkurencjach Polskiej Ligi Operatorów!

 

 

 

 

uniuni

Kolejne ciekawostki znajdziemy na stisku Unisystems, czyli dystrybutora systemów dla koparek i ładowarek Unicontrol 3D. Dzięki Unicontrol 3D można nie tylko podglądać postęp prac na tablecie, ale również przekazywać dane do chmury, skąd możliwy będzie odczyt na przykład w biurze projektowym. Sam system jest prosty i wygodny w obsłudze, może pracować w oparciu o mapy 2D i 3D, które będą aktualizowane na bieżąco. W koparkach znajduje zastosowanie przy kopaniu skarp, korytowaniu, wykopach pod stopy, niwelacji terenu czy wykopach liniowych, tymczasem w ładowarkach do korytowania dróg i placów, profilowania podbudowy, niwelacji czy wykonywaniu warstw konskrypcyjnych pod rozmaite nawierzchnie.

 

 

 

 

leica

Leica Geosystems to dobrze znana marka, oferująca szeroką gamę sprzętów geodezyjnych, takich jak tachimetry, systemy GPS/GNSS, skanery laserowe, systemy mapowania, lasery, niwelatory i wielu, wielu innych. Co dokładnie zobaczymy na stoisku - tego nie wiadomo, ale z pewnością będzie tego sporo, i będzie możliwość przetestowania urządzeń własnoręcznie!

 

 

 

Wszyscy wymienieni powyżej wystawcy zapowiedzieli, że udostępnią swoje produkty do testów. Jeśli macie w planach testowanie maszyn na placach manewrowych, warto się przed przyjazdem zarejestrować za pomocą formularza online. Pełna lista wystawców jest dostępna tutaj - jest ich naprawdę sporo! Wszystkie istotne informacje o wydarzeniu znajdziecie w notce głównej.

Czekamy na Was!

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL