Natychmiastowe gaszenie

 

Pożar maszyny to ogromne ryzyko dla każdej firmy posiadającej koparki, ładowarki czy dowolne inne sprzęty każdego rozmiaru. Trudne warunki pracy, wysokie temperatury czy drobne zaniedbania mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla cennego mienia, ale również dla ludzi. Dlatego warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Voith - dystrybutora marki Fogmaker, która zjawi się ze stoiskiem na eRobocze SHOW!

 

Gaszenie przy pomocy systemów Fogmaker jest znacznie szybsze i efektywniejsze niż "tradycyjne", szczególnie biorąc pod uwagę, że rozwijający się ogień nie zawsze widać. Wystarczy upalny dzień, suche powietrze i przypadkowa iskra by doszło do zapłonu. Nim operator zauważy co się dzieje, może dojść do poważnych uszkodzeń, a nawet do wybuchu pożaru i zagrożenia życia.

Bardzo istotne w systemach Fogmaker jest całkowite uniezależnienie od źródeł zasilania, dzięki czemu chronią one maszyny również podczas postoju, kiedy silnik jest wyłączony. Układ działa na zasadzie hydropneumatycznej, czyli w całości opiera się o ciśnienie utrzymywane w przewodzie detekcyjnym i wytrzymałości zaworu butli gaśnicy. Kiedy system gaśniczy zostanie uruchomiony, operator dowie się o tym dzięki sygnałowi dźwiękowemu lub ostrzegawczej diodzie w kabinie.

Testy wykazały, że do stłumienia ognia pod pokrywą silnika wystarczy dziesięć sekund podawania środka gaśniczego. Dla pewności, gaśnica podaje wodę i środek pianotwórczy przez minutę. To powoduje nie tylko ugaszenie ognia, ale także powstanie na elementach silnika wodnego filmu zapobiegającego odnowieniu się pożaru.

 

Przyjedź na eRobocze SHOW, zapoznaj się dokładnie z ofertą firmy Voith oraz wielu, wielu innych wystawców. Stoisk będzie tym razem mnóstwo, więc przed przyjazdem warto zerknąć na listę wystawców. Wszelkie istotne informacje na temat wydarzenia znajdziecie w notce głównej

 

Czekamy na Was!

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL