Nowości na Bobcat Demo Days

 

Podobnie jak zeszłego roku, firma Bobcat zorganizowała dni otwarte w miejscowości Dobris niedaleko Pragi. Goście mieli okazję zobaczyć szereg nowości w ofercie marki i przetestować modele - nawet te, które jeszcze nie trafiły na rynek!

 

Łącznie na terenach przylegających do fabryki Bobcata znalazło się ponad 90 maszyn. Wśród nich wyróżniały się oczywiście modele koncepcyjne: elektryczna ładowarka teleskopowa TL25.60e czy ładowarka RogueX2. Zbliżającą się do autonomii RogueX2 oglądaliśmy już w Paryżu na targach Intermat, ale drugi z modeli to nowość.

 

Bobcat TL25.60e Electric Telehandler Concept 7

Model ten ma znamionowy udźwig roboczy równy 2,5 t i wysokość podnoszenia niemal 6 m, co odpowiada parametrom odpowiedników napędzanych silnikiem wysokoprężnym. Ładowarka ma trzy niezależne silniki elektryczne i przekładnię hydrostatyczną, osiąga prędkość maksymalną 25 km/h. Jednocześnie ma te samesuperkompaktowe wymiary jak w konwencjonalnym modelu Bobcat TL25.60. Model imponuje niskim poziomem hałasu, niewielkimi kosztami użytkowania i wszechstronnością.

 

 

 

 

 

Podczas Bobcat Demo Days można też było wypróbować przezroczysty ekran OLED (T-OLED), opracowany we współpracy z LG oraz BSI Research. Rozwiązanie to pozwala na obsługę rozmaitych funkcji, nie spuszczając jednocześnie z oczu placu budowy. Bardziej zaawansowane zastosowania obejmują na przykład mapowanie linii mediów za pomocą technologii VR czy AR.

 

Operator Presence 2

Bardzo ciekawą technologią rozwijaną przez Bobcat jest też Operator Presence wykorzystującą kamerę ToF do zwiększenia bezieczeństwa poprzez obserwację i analizę ruchów operatora w kabinie. Rozwiązanie to pozwala między innymi na zapobieganie niezamierzonym ruchom maszyny, kolizjom z osobami na zewnątrz, czy wyłączaniu zespołów roboczych po zarejestrowaniu zdjęcia dłoni z joysticka.

 

Blisko spokrewniona jest z tą technologią kamera wykrywania przechodniów, która może już wykrywać osoby znajdujące się w różnych położeniach i pozycjach: siedzące, leżące, odwrócone tyłem, itd..

 

 

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL