Nowe walce CASE

 

SV215E oraz SV217E to najnowsze modele walców wibracyjnych marki CASE. Zostały stworzone z myślą o szybkim i równomiernym zagęszczaniu rozmaitych rodzajów podłoża. Jak mówili przedstawiciele producenta, wysokie osiągi maszyn udało się uzyskać dzięki wysokim siłom odśrodkowym, podwójnej amplitudzie i podwójnej częstotliwości.

 

Obie maszyny dysponują mocą 154 koni mechanicznych i ważą odpowiednio 15 i 16,5 tony z siłami odśrodkowymi 33 i 33,7 tony. Oba walce są kompatybilne z ACEforce - inteligentną technologią zagęszczania, która mierzy właściwości nośności gruntu.

 

Dwa nowe modele mają obniżony środek ciężkości, oraz bezosiową konstrukcję. Bezosiowa konstrukcja zapewnia stałą podaż mocy do kół i bębna za pośrednictwem elektronicznego, samoregulującego się systemu kontroli momentu obrotowego. Dodatkowo, stabilność zwiększa system automatycznej kontroli trakcji (na wyposażeniu opcjonalnym w modelach z gładkim bębnem i w standardzie w modelach z zębatym bębnem). Zdaniem przedstawicieli CASE, takie rozwiązania gwarantują doskonałą stabilność i wydajność na nachyleniach do 67%.

 

Standardowo montowane układy podwójnych amplitud i częstotliwości pozwalają operatorowi na dobranie ustawień walca do aktualnie zagęszczanego podłoża i głębokości zagęszczanej warstwy. To pozwala na uzyskanie pożądanego efektu w krótszym czasie (mniej przejazdów).

 

Nowe modele serii E mogą być wyposażone w zamkniętą kabinę oraz otwarte stanowisko operatora spełniające standardy ROPS. Odnowione środowisko pracy jest intuicyjne i przestronne, posiada regulowane siedzenie, które obraca się o 80 stopni. Tylną maskę obniżono dzięki bezosiowej okstrukcji i przesunięciu silnika w dół, co dodatkowo zwiększyło widoczność. Wszystkie informacje dotyczące pracy maszyny można odczytać na ekranie LED. Wszystkie punkty wymiany płynów i wskaźniki poziomu są dostępne z poziomu gruntu.

Najbliższe wydarzenie

  • Szałowe eRobocze SHOW   Zawody operatorów, dynamiczne pokazy i testowanie maszyn towarzyszyły 9. edycji eRobocze SHOW, która odbyła się 11 września w Lubieniu Kujawskim     Na imprezie pojawili się wystawcy prezentujący najróżniejszy sprzęt i technologie z branży maszyn budowlanych. No i oczywiście atrakcją były dynamiczne pokazy maszyn roboczych podczas pracy oraz możliwość…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL