operator


 

Jedną z głównych atrakcji eRobocze SHOW, które jest imprezą skierowaną głównie do operatorów maszyn, są konkursy! Oczywiście w tym roku, tradycyjnie odbędzie się Polska Liga Operatorów w kategoriach na koparkach i koparko ładowarkach, ale wielu wystawców zapowiedziało organizację osobnych konkursów - równie ciekawych, i z równie atrakcyjnymi nagrodami!

 

Udział w konkursach jest bezpłatny, podobnie jak cała impreza. Warto zarejestrować się przed przyjazdem do Lubienia Kujawskiego przy pomocy formularza online, by skrócić czas załatwiania formalności przed startem.

 

Organizację konkursów zapowiedziały firmy:

 

Cat Bergerat Monnoyeur Polska

Komatsu Poland

Volvo Maszyny Budowlane Polska

Syntaco Q8Oils Polska

 

Czekamy na Was w Lubieniu Kujawskim, już 7 i 8 czerwca 2024! Wszystkie istotne informacje o wydarzeniu znajdziecie na dedykowanej stronie internetowej.


 

Zapowiadaliśmy już możliwość testowania maszyn na eRobocze SHOW, więc czas zapowiedzieć co takiego będzie można testować. Zaczynamy od kategorii dużych maszyn, a z takimi zjawią się między innymi:

 

PBRO8446

CAT - czyli firma Bergerac Monnoyeur. Tej marki nie trzeba przedstawiać, bo jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych na świecie. Maszyny będą dostępne do testowania przez całe dwa dni targów, przy stoisku odbędą się też ekscytujące pokazy pracy z komentarzem przedstawicieli dystrybutora.

 

 

 

 

PBRO0260

Liebherr Polska zjawi się ze swoimi propozycjami. W ubiegłych latach stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem ze względu na bogaty asortyment maszyn, w tym wozidło TA230, a także koparki R922 oraz A9222 RAIL, ładowarkę L509 i ładowarkę teleskopową. Co przyjedzie w tym roku - na razie nie wiadomo, ale na pewno warto sprawdzić na miejscu...

 

 

 

PBRO9122

Tradycyjnie z ekspozycją, placem testowym i mnóstwem innych atrakcji - w tym pokazem z cyklu eRobocze ARENA - zaprezentuje się firma Liugong Dressta Machinery. Przy stoisku firmy zawsze jest co robić: poza testowaniem maszyn i rozmowami z przedstawicielami marki w zeszłym roku można było też... usiąść na plaży i napić się czegoś chłodnego!

 

 

 

PBRO9452

Z dużymi maszynami przyjedzie też Volvo Maszyny Budowlane. W tym wypadku również nie wiadomo (na razie) co będzie można obejrzeć i przetestować, ale już wiemy, że przy stoisku odbędzie się konkurs. Na czym będzie polegał i co znajdzie się w puli nagród - to na razie tajemnica... Ale też kolejny powód, by zjawić się w Lubieniu Kujawskim, 7 i 8 czerwca 2024 roku!

 

 

 

 

Wszystkie istotne informacje na temat wydarzenia znajdziecie na dedykowanej stronie internetowej. Przypominamy też o możliwości zapisania się na testy online


 

Jedną z najważniejszych elementów targów eRobocze SHOW jest możliwość testowania najnowszych modeli maszyn i urządzeń przez operatorów, na specjalnie wyznaczonych placach manewrowych. W tym roku, tradycyjnie, na miejscu będzie potężna pula przeznaczonych na testy koparek, ładowarek, koparko ładowarek, spycharek, równiarek, maszyn przeładunkowych i wielu, wielu innych - a do każdej można wejść, odpalić i spróbować samodzielnej pracy.

 

Dzięki tej unikatowej możliwości przedsiębiorcy mogą włączyć operatorów w świadomy proces wyboru nowych maszyn do firmy, a sami operatorzy mają okazję do zapoznania się z najnowszymi trendami w technologii.

 

Przed przyjazdem na targi warto się zarejestrować na testy. Rejestracja jest możliwa również na miejscu, pod namiotem organizatora, niemniej wypełnienie formularza online znacznie przyspieszy proces. 

 

Udział w testach mogą brać jedynie operatorzy posiadający odpowiednie uprawnienia, którzy ukończyli 18 lat, i nie są pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających ani leków wpływających na koncentrację i psychikę. Po ukończeniu rejestracji, już na miejscu w dniu targów, operatorzy muszą jedynie pobrać specjalną opaskę przy stoisku organzatora. Opaska uprawnia do wejścia na pola testowe.

 

Pamiętajcie: Centralne Targi Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim już 7 i 8 czerwca! Wszystkie istotne informacje o wydarzeniu znajdziecie na dedykowanej stronie internetowej. Czekamy na Was!


 

Pojawiła się wstępna lista wystawców, którzy pojawią się na eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim! Przypominamy: Centralne Targi Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW już niebawem: 7 i 8 czerwca 2024 w samym centrum Polski: Lubienu Kujawskim.

 

Poniżej możecie zobaczyć, kto na dzień dzisiejszy potwierdził obecność:

 

437595457 410674745042496 1051884847685406493 n

 

Wszystkie istotne informacje na temat wydarzenia - dojazdu, lokalizacji, czasu trwania oraz zapisów na testy i konkursy znajdziecie na dedykowanej stronie internetowej. O wszelkich nowościach będziemy informowali na bieżąco!

 

Czekamy na Was!


 

Na eRobocze SHOW w Lubienu Kujawskim pojawi się firma Utech Maszyny i Urządzenia Techniczne, która zabierze ze sobą naprawdę sporo ciekawych propozycji sprzętowych! Będzie między innymi stabilizator FAE STABI/H wyposażony w nowy rotor oraz komorę mieszania o zmiennej pojemności, z systemem dozowania płynów FCS Full Control. A to dopiero początek...

 

Stabilizator FAE STABI-H współpracuje z ciągnikami o mocy od 300 do 500 koni mechanicznych. Świetnie poradzi sobie z przygotowaniem gruntu pod budowę dróg, parkingów, parków czy zakładów przemysłowych. Maksymalna głębokość pracy to 56 centymetrów, a szerokość robocza może wynosić od 2293 milimetrów do 2533 milimetrów w zależności od wybranej opcji.

 

Bardzo ciekawym i kluczowym dla tego modelu rozwiązaniem jest komora mieszania o zmiennej pojemności, pozwalająca na zagłębianie w gruncie samego rotora. Regulacja głębokości odbywa się z kabiny ciągnika, hydraulicznie.

 

Stabilizator można też wyposażyć w system dozowania płynów Full Control System, za pomocą którego ustawimy i utrzymamy odpowiednią ilość płynów podawanych do komory mieszania. Ustawienia są zależne od powierzchni, objętości materiału i prędkości jazdy.

 

 

Przy stoisku i na placu manewrowym Utech zobaczymy też ładowarki przegubowe marki PAUS z obrotową kolumną ramienia, która pozwala na uzyskanie niezwykłej zwinności, przy zachowaniu pełni stabilności i bezpieczeństwa. Kolumna pozwala na obroty w zakresie 180º. Ładowarka w pełnym skręcie podnosi do 2120 kilogramów, a przy odchyleniu kolumny w maksymalnym zakresie – 1584 kilogramów. Maszyna jest doskonałym wyborem do pracy na składnicach lub na miejskich placach budowy. Warto zaznaczyć, że w katalogu znajdziemy aż 90 opcji wyposażenia dodatkowego!

 

rototilt

Skoro mowa o elastyczności, nie sposób nie wspomnieć o tiltrotatorach marki Rototilt, które również pojawią się przy stoisku Utech. Poza oczywistymi korzyściami płynącymi z zastosowania głowicy wychylno obrotowej w koparce, modele oferowane przez Utech posiadają blokady bezpieczeństwa Secure Lock oraz układy centralnego smarowania ILS jako wyposażenie standardowe.

 

Najlepiej oczywiście pracują w zestawieniu z koparkami wyposażonymi w wydajny i wszechstronny układ hydrauliczny, i tych również nie zabraknie na stoisku i placu manewrowym. Zobaczymy pełną ofertę maszyn docenianej na całym świecie marki Takeuchi.

 

Wszystko to – i więcej – już niebawem na Centralnych Targach Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim!

 

 


 

Develon wprowadza na rynek nową maszynę DX140RDM-7, która jest uzupełnieniem linii modeli koparek wyburzeniowych. Podobnie jak trzy większe modele (od 31 do 61 ton), nowa koparka rozbiórkowa DX140RDM-7 o masie 22,5 ton ma wiele opcji konfiguracji. Klienci mogą wybierać rozwiązania dostosowane do konkretnych prac. Jest też wersja wielozadaniowa, która może być wykorzystywana do innych zastosowań, poza pracami wyburzeniowymi.

 

W wariancie standardowym maszyna jest wyposażona w wysięgnik wyburzeniowy, bez możliwości wymiany. Jednak podobnie jak większe maszyny z gamy, DX140RDM-7 jest dostępna także w wersji posiadającej wysięgnik modułowy z mechanizmem blokady hydraulicznej, co pozwala użytkownikowi wybierać pomiędzy ramieniem wyburzeniowym, a ramieniem kopiącym na tej samej maszynie.

 

W konfiguracji stałej model DX140RDM-7 charakteryzuje się imponującym zasięgiem, który pozwala na pracę z osprzętem wyburzeniowym do wysokości maksymalnej 16 metrów. Zalecana maksymalna masa narzędzia roboczego w tym trybie wynosi 1450 kg. Podobnie jak pozostałe modele z linii koparek wyburzeniowych, DX140RDM-7 gwarantuje dobrą widoczność oraz odchylaną kabinę pod kątem 30 stopni, co jest szczególnie przydatne przy pracach rozbiórkowych na wysokości.

 

W wersji wymiennej DX140RDM-7 wysokość do sworznia i maksymalna masa narzędzia roboczego wynoszą odpowiednio 14 metrów i 1450 kg (z uwzględnieniem opcjonalnej 2 metrowej przedłużki). Wszystkie podzespoły takie jak podwozie, odchylana kabina i gąsienice pozostają jednakowe w obydwu konfiguracjach, różnice dotyczą modułowej konstrukcji wysięgnika oraz mechanizmu blokady hydraulicznej, które pozwalają użytkownikom na wybór pomiędzy ramieniem wyburzeniowym, a ramieniem kopiącym.

 

Nowatorska konstrukcja sprawia, że procedura zamiany pomiędzy wysięgnikiem rozbiórkowym, a wysięgnikiem do prac ziemnych jest łatwa do przeprowadzenia i pozwala na wykonywanie różnych rodzajów prac przy tym samym projekcie. Specjalny stojak umożliwia sprawną wymianę wysięgników, z wykorzystaniem hydraulicznych i mechanicznych szybkozłączy. Układ siłowników zamyka sworznie blokujące, co ułatwia wykonanie procedury.

 

Konstrukcja z wymiennymi wysięgnikami pozwala również na montaż wysięgnika do prac ziemnych na dwa sposoby, co łącznie tworzy trzy konfiguracje maszyny podstawowej.

 

DX140RDM-7 posiada hydraulicznie regulowane podwozie, z możliwością rozsunięcia go do szerokości 3,7 metra, co zapewnia optymalną stabilność podczas prac wyburzeniowych. Podwozie można hydraulicznie zsunąć do 2,5 metra szerokości, co doskonale sprawdza się przy transporcie maszyny. Mechanizm wykorzystuje konstrukcję z wewnętrznym siłownikami i stałym smarowaniem, co ogranicza opory podczas ruchu i pomaga zapobiegać uszkodzeniom podzespołów.

  

Podobnie jak we wszystkich koparkach wyburzeniowych Develon standardowe zabezpieczenia w DX140RDM-7 obejmują osłonę kabiny FOGS, zawory bezpieczeństwa na siłownikach wysięgnika, wysięgnika pośredniego i ramienia oraz układ ostrzegania o niestabilnością maszyny.

 

Źródło: materiały prasowe Develon

Fot.: materiały prasowe Develon


 

Hiszpańska firma Solarig buduje rafinerię paliwa lotniczego, która ma bazować na odpadach z gospodarki rolnej. Projekt kosztuje 780 milionów Euro, a po ukończeniu w 2026 roku placówka ma produkować około 60 000 ton paliwa.

Fabryka ma stanąć w parku industrialnym w Garray. Do zasilania rafinerii powstaną 370 megawatowe farmy słoneczne oraz 50 megawatowe farmy wiatrowe, a rezerwę zapewni 100 megawatogodzinowa bateria.

Szef Solarig Miguel Ángel Calleja mówił, że fabryka będzie ogromnym wsparciem dla sektora paliw odnawialnych Hiszpanii. Nazywa projekt "w pełni cyrkularnym", jako że biogaz ma być odzyskiwany z odpadów rolnych przy użyciu wiatru i słońca.

Obecnie lotnictwo odpowiada za emisję około 3 proc. globalnej emisji gazów cieplarnianych. Wprowadzenie paliw odnawialnych może przyczynić się do około 65 proc. redukcji emisji, potrzebnych by sektor lotniczy osiągnął zerowe emisje do 2050 roku.

Fabryka będzie wykorzystywała dwie metody produkcji: gaz w ciecz (biometan z odpadów) oraz energia w ciecz (łączenie biogenicznego dwutlenku węgla z zielonym wodorem).

 

Źródło: Solarig

 


Marka Hitachi CE zapowiedziała prezentację nowej koparki o masie 39,2 tony podczas zbliżających się targów Intermat w Paryżu. Maszyna ZX390TC-7 posiada silnik zgodny z normami emisji spalin Stage V i wpisuje się w standardy generacji Zaxis-7.

 

Główne przeznaczenie nowego modelu to prace na drugim etapie wyburzeń, z ciężkimi osprzętami hydraulicznymi o masie do pięciu ton, takimi jak nożyce hydrauliczne. Znajdziemy tu też oczywiście system kontroli hydraulicznej pozwalający na wymianę osprzętów bez wychodzenia z kabiny. 

 

Maszyna jest konstrukcyjnie oparta na modelu ZX350LC-7, ale ma o 25 centymetrów dłuższe podwozie i dodatkową przeciwwagę o masie 1,4 tony. 

 

Hitachi CE informuje, że koparkę wyposażono w dodatkowe zabezpieczenia kabiny nastawione na zagrożenia występujące podczas prac rozbiórkowych. Widoczność z kabiny jest poprawiona przez szerokokątny system kamer o zakresie widzenia 270 stopni. 

 

Na targach zobaczymy nowy model wyposażony w automatyczne szybkozłącze OilQuick OQ80 oraz osprzęt - kruszarkę marki Demarec.

 

Źródło: Hitachi

Fot.: Hitachi


 

 

Produkcja cementu w Polsce spadła w 2023 roku o 11,9 proc. do poziomu 16,6 milionów ton - informuje Stowarzyszenie Producentów Cementu. Jednocześnie import cementu z Ukrainy wzrósł o 350 proc. i nadal rośnie.

 

Według specjalistów, 2024 rok powinien być pod tym względem podobny do ubiegłego, być może ze wzrostem o 3 lub 4 proc.. Dla analityków niepokojący jest ogromny wzrost importu surowca z Ukrainy, który w 2023 roku przekroczył 330 tysięcy ton, co jest wzrostem o 350 proc.. Cement przywożony od wschodnich sąsiadów stanowił aż 38 proc. importu do Polski w 2023 roku, a w styczniu 2024 roku było to już 50 proc..

 

Produkcja cementu na Ukrainie jest prowadzona bez ponoszenia kosztów związanych z polityką klimatyczną. Surowca tego nie transportuje się na duże odległości, więc problem dotyczy głównie producentów ze wschodniej Polski. 

 

Obecnie rusza pilotażowy program CBAM, nakładający na importerów cementu obowiązek wykazywania śladu węglowego. To zdaniem specjalistów może pomóc w obecnej sytuacji, choć pierwsze opłaty są dopiero planowane. 

 

Branża cementowa zatrudnia na terenie kraju 3,5 tysięcy osób plus 22 tysiące w zakładach kooperujących, każdego roku odprowadzając do budżetu państwa i samorządów około 1,9 miliarda złotych. Na terenie kraju działa obecnie 12 cementowni.

 

Źródło: GUS, SPC

Fot.: Haneen Krimly

Strona 1 z 229
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL