Lasery, wykrywacze i niwelatory - Leica Geosystems

 

Przedstawiciele firmy Leica Geosystems poinformowali nas, że na eROBOCZE SHOW zjawią się z najnowszym sprzętem - laserem rurowym Piper 100/200, wykrywaczem instalacji podziemnych ULTRA oraz gamą niwelatorów Rugby 810, 820, 840, 870 i 880.

 

Leica Piper 100/200 to laser liniowy wyposażony w takie udogonienia jak samocentrujące się gumowe podpory, automatyczna kontrola nachylenia, wytrzymały akumulator, przejrzysty wyświetlacz i silna wiązka. Urządzenie samodzielnie rozpoznaje cel dzięki systemowi Alignmaster TM. Konstrukcja jest wyjątkowo wytrzymała, dzięki czemu bez obaw można korzystać z niego na budowie. Zasięg to 200 metrów, a na jednym cyklu akumulatora można pracować nawet 40 godzin.

 

Bardzo ciekawą propozycją od Leica jest ULTRA, czyli wykrywacz instalacji podziemnych. Urządzenie to służy lepszemu rozpoznaniu terenu działań, by chronić już istniejącą infrastrukturę, która pozostaje niewidoczna, na przykład pod powierzchnią drogi. Tu dodano układ wykrywania zakłóceń zewnętrznych, który automatycznie dobiera najbardziej skuteczną częstotliwość sygnału w danej sytuacji. Dzięki opcji pomiarów offsetowych możliwe jest wykrywanie fragmentów instalacji znajdujących się za przeszkodą lub zbyt blisko wykrywacza. Zadbano też o wygodę i sprawność pracy, umożliwiając bezproblemową komunikację między wykrywaczem a generatorem sygnału - można dzięki temu pracować na większych odległościach i bez konieczności ciągłego wracania do źródła sygnału by zmienić jego ustawienia. A do tego oczywiście duży, czytelny wyświetlacz LED, dostępne niestandardowe częstotliwości od 50 Hz do 200 Hz z możliwością wyboru własnej konfiguracji, dokładny kompas i bluetooth. 

 

No i najbardziej znana i typowa, ale nie mniej interesująca pozycja w zestawieniu, czyli Leica Rugby: samopoziomujące niwelatory o bardzo szerokim zakresie zastosowań. Nazwa tych laserowych cudów nie wzięła się z nikąd: to prawdopodobnie najwytrzymalsze urządzenia tego typu na rynku. Obudowa jest odporna na uderzenia i wodę, spełnia normę IP68. Poza tym jest to oczywiście bardzo precyzyjny i wygodny w obsłudze sprzęt, dzięki któremu wszelkie pomiary stają się proste. Warto wspomnieć, że Rugby otrzymały nagrodę za design Red Dot Award w roku 2013.

 

Wpadnijcie zobaczyć te oraz wiele innych ciekawych urządzeń na eROBOCZE SHOW już za trzy dni we Włocławku! Wszystkie informacje tutaj.

 

 

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL