Równiarka samobieżna Cat 120

Równiarka samobieżna Cat 120 wyposażona w silnik Cat C7.1 zużywa do 15 procent mniej paliwa w standardowym trybie ECO. Wysoki komfort pracy operatora zapewnia nowa kabina. Zastosowana w maszynie nowa technologia filtracji umożliwia klientom obniżenie kosztów konserwacji o 15 procent.

Model Cat 120 posiada do wyboru układ sterowania za pomocą kierownicy/dźwigni lub joysticka, napęd typu tandem lub na wszystkie koła oraz szereg skalowalnych technologii kontroli nachylenia. Kabina została zaprojektowana od podstaw. Zapewnia lepszą widoczność dzięki tylnym oknom, opcjom foteli i nowemu wyświetlaczowi informacyjnemu.

Pracę ułatwia pulpit sterowniczy, który można dostosować do preferencji operatora. Zastosowane opcje zintegrowania przełączników i przycisków układu automatycznej kontroli nachylenia wszystkich elementów sterujących umożliwiają umieszczenie elementów sterowania w zasięgu ręki. Sterowanie za pomocą joysticków pozwala zredukować liczbę ruchów dłoni i ręki nawet o 78 procent, i w ten sposób zmniejszyć zmęczenie operatora. Ich płynny ruch jest możliwy dzięki rozwiązaniom technologicznym zastosowanym w joystickach.

Dużą zaletą kabiny jest tylne okno poprawiające widoczność. Komfort pracy zwiększa układ ogrzewania i chłodzenia. Opcjonalne wyposażenie fotela obejmuje: zawieszenie pneumatyczne, ogrzewanie i chłodzenie, pneumatycznie regulowane podparcia boczne. Zastosowany w kabinie czytelny kolorowy monitor lub ekran dotykowy o przekątnej 10 cali umożliwia wyświetlenie informacji o maszynie i sterowanie układem Cat GRADE.

Technologia Cat GRADE obejmuje układy Cross Slope i Cross Slope Indicate oraz cyfrowy miernik nachylenia lemiesza, jak również opcjonalne przygotowanie do montażu osprzętu, które pozwala na integrację z technologiami kontroli nachylenia. Zastosowany opcjonalny układ stabilizacji lemiesza pozwala na automatyczne obniżenie prędkości maszyny.

Precyzyjne profilowanie terenu jest możliwe dzięki układowi napędu na wszystkie koła, który umożliwia korzystanie z trybu pełzania tylko przednich kół. Napęd na wszystkie koła zwiększa przyczepność równiarki ułatwia manewrowanie na luźnym podłożu. Maszyna potrafi pracować w trudnym terenie z większą produktywnością. Szeroka gama osprzętu Cat  od zrywaków do lemieszy zwiększa uniwersalność maszyny. Bezpieczeństwo operatora zostało zwiększone dzięki zastosowaniu funkcji automatycznego wyłączenia dodatkowego układu kierowniczego w momencie spadku ciśnienia pomy głównej.

 

(fot. Cat)

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL