Hydraulika w wielu odmianach

 

Każdy użytkownik maszyn roboczych zdaje sobie sprawę, że urządzenia hydrauliczne mają do zaoferowania dużą siłę i są stosunkowo bezawaryjne; nie bez powodu w ramionach, wysięgnikach i osprzętach wykorzystuje się właśnie ten rodzaj mechanizmów. Ale okazuje się, że zakres możliwości wykorzystania hydrauliki jest znacznie szerszy niż mogłoby się wydawać – a doskonałym przykładem jest marka Dynaset Oy dystrybuowana przez firmę Serafin Maszyny.

 

 

Niezwykła wydajność i kompaktowy rozmiar urządzeń hydraulicznych to ich główna zaleta. Jak mogliśmy zobaczyć już wiele razy podczas dynamicznych pokazów zorganizowanych przez firmę Serafin Maszyny, produkty Dynaset są na to żywym dowodem. Generatory prądu, pompy wodne o wysokim ciśnieniu czy kompresory napędzane hydraulicznie to tylko przykłady pozycji w bardzo obszernym katalogu. Tymczasem, urządzenia Dynaset widać coraz częściej w pracy, na terenie całego kraju.

 

 

289400423 3145490249007823 5585265605005097002 n

Na przykład, myjkę KPL ze zbiornikiem wody można zobaczyć na terenie kopalni w Kostomłotach, gdzie służy do ograniczania zapylenia. Ze względu na nieco zbyt niski przepływ w układzie hydraulicznym maszyny bazowej zastosowano dodatkowo multiplikator, który pozwala działać z pełnym wykorzystaniem możliwości myjki!

 

 

Skoro mowa o ograniczaniu zapylenia: kolejnym ciekawym sprzętem Dynaset jest HPW-DUST, czyli system ograniczający zapylenie w maszynach mobilnych. Jego działanie jest proste: wytwarza pod dużym ciśnieniem mgłę wodną, która eliminuje zapylenie powstające na przykład podczas rozbiórek, recyklingu czy pracy w kopalniach. Dużą zaletą jest tu montaż bezpośrednio przy narzędziu roboczym, na ramieniu maszyny, tak, że środek zapobiegający zanieczyszczeniu środowiska jest rozpylany w miejscu docelowym. Pierwszy tego rodzaju sprzęt trafił do Polski wiosną tego roku i pracuje przy jednej z największych maszyn wyburzeniowych w kraju.

 

 

Dynaset to także hydrauliczne magnesy HMAG: szybko rozmagnesowujące się, z wbudowanym hydraulicznym generatorem pola magnetycznego, doskonałe dla sektora wynajmu ze względu na dopasowanie do szerokiej gamy maszyn. Do upuszczenia przenoszonego materiału, od polecenia operatora do rozmagnesowania upływa zaledwie 0,8 sekundy. Zależnie od modelu, siła przyciągania waha się od 5,5 tony do 34 ton!

 

 

278580334 3099996370223878 660375728761523204 n

Warto zwrócić uwagę również na mniejszych przedstawicieli urządzeń Dynaset, takich jak hydrauliczne generatory prądu o niezwykle kompaktowych wymiarach i sporych możliwościach, zastępujących niejednokrotnie znacznie większe spalinowe generatory.

 

 

Po dotarciu do Polski z dalekiej Finlandii sprzęt jest sprawdzany wytrzymałościowo, by dealer miał absolutną pewność, że do klienta trafią urządzenia sprawne i najwyższej jakości. Warto spytać o szczegóły przedstawicieli firmy Serafin Maszyny!

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL