Blastrac pod szyldem Husqvarny

 

25 listopada 2020 roku przedstawiciele marki Husqvarna poinformowali swoich klientów o przejęciu marki Blastrac, specjalizującej się w przygotowaniu powierzchni dla branży budowlanej oraz do renowacji.

 

 

„Przejęcie Blastrac wpisuje się w nasze aspiracje dotyczące organicznego rozwoju i wzmacnia je, ponieważ poszerzamy w ten sposób naszą ofertę o rozwiązania uzupełniające w zakresie przygotowania powierzchni. W ten sposób będziemy mogli przedstawić naszym klientom kompletne rozwiązanie do każdej pracy wymagającej przygotowania powierzchni,” wyjaśnia Henric Andersson, prezes i dyrektor generalny Husqvarna Group.

 

 

W katalogu Blastrac znajdują się urządzenia służące do śrutowania, zrywania, frezowania, szlifowania i polerowania powierzchni, a także odprowadzania pyłu. Łącznie na terenie Europy, Azji i Ameryki Północnej firma zatrudnia 380 pracowników i prowadzi sprzedaż w ponad 80 krajach.

 

 

„Dzięki temu przejęciu pragniemy w dalszym ciągu budować i poszerzać naszą ofertę należącą do sektora przygotowania powierzchni. Działalność Blastrac wpisuje się znakomicie w naszą strategię wzrostu i umożliwi nam dotarcie z nową ofertą do obecnych i przyszłych klientów,” mówi Karin Falk, prezes Construction Division. „Zespół pracowników Blastrac wniesie dodatkowo rozległą wiedzę na temat produktów i rynku dla rozwiązań uzupełniających naszą ofertę”. Przypomnijmy, że niedawno świat obiegła informacja o przejęciu przez Husqvarnę marki HTC.

 

 

Proces przejmowania powinien zostać sfinalizowany przed końcem 2020 roku.

 

Product Range Blastrac

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL