Naprawdę małe koparki

 

W świecie minikoparek liczy się przedewszystkim rozmiar – im mniejszy, tym lepiej. W tej kategorii specjalizują się na przykład maszyny marki Sunward.

 

 

sunward 2

Najmniejszy z modeli, SWE 08B, dysponuje mocą 9,5 koni mechanicznych i waży zaledwie 1,01 tony. Przy tak niewielkich rozmiarach – maszyna mierzy jedyne 74 centymetry szerokości – zaskakuje spora siła kopania 9,4 kN. Dużą zaletą może być konstrukcja osłony operatora, która jest właściwie pojedynczą rurką gwarantującą bezpieczeństwo w razie wywrotki. Z maszyny łatwo szybko wyjść by wykonać dodatkowe prace własnoręcznie. Doskonałe do precyzyjnych, drobnych zadań.

 

Duża i łatwo dostępna klapa serwisowa ułatwi codzienne przeglądy. Co bardzo istotne, maszyna działa na sprawdzonych układach napędowych i hydraulicznych od zewnętrznych dostawców. W modelu SWE 08B znajdziemy zatem motor Yanmar 2TNV70 o dwóch cylindrach i pojemności 0,57 litra. Maszynę wyposażono w trzy pompy hydrauliczne o wydajności 9,6 litra na minutę. Łyżka w tym modelu ma pojemność 0,022 metra sześciennego.

 

 

Nieco większy model SWE 35UF z łyżką o pojemności 0,11 metra sześciennego i masą własną niespełna 3,9 tony jest napędzany trzycylindrowym, chłodzonym wodą silnikiem Kubota o mocy 24,5 koni mechanicznych. Szerokość tego modelu to 1,7 metra. Układ hydrauliczny składający się z dwóch pomp o zmiennej wydajności i jednej pompy zębatej pozwala na uzyskanie siły kopania rzędu 27,4 kN.

 

 

To oczywiście nie koniec możliwości oferowanych przez markę Sunward. Warto zapoznać się z ich katalogiem oraz artykułem na temat minikoparek na łamach ostatniego numeru Robocze News.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL