4 i 5 tonowce CAT

 

Modele minikoparek Cat 304 i 305 to najnowszy dodatek do gamy niewielkich maszyn. Modele, jak wskazują nazwy, mają masę 4 i 5 ton. W porównaniu do serii E2 koparki te oferują 20% większą moc układu hydraulicznego, większą siłę zrywania łyżki i możliwość kopania głębiej. Jednocześnie, długie interwały smarowania oraz wymiany filtrów czy płaskie, łatwe w wymianie panele boczne składają się na 10% mniejsze koszta posiadania.

 

Model 304 wyróżnia się stabilnością i ograniczonym obrysem nadwozia. Do przenoszenia szczególnie ciężkich ładunków przyda się opcja powiększonej przeciwwagi. Maszyna nadaje się najlepiej do pracy w ograniczonej przestrzeni.

 

Z kolei model 305 posiada 9% większą moc by zwiększyć wydajność. Ulepszenia to między innymi większa siła odspajania łyżki - 49,2 kN - oraz 28,3 kN dla krótkiego ramienia i 25,2 kN dla długiego ramienia. Maszyna może też kopać o 140 milimetrów głębiej niż model 305 E2.

 

Obie koparki posiadają przechylany o 45 stopni lemiesz. Operator może kierować jego pracą przy pomocy lewego joysticka, podczas gdy prawy odpowiada za pracę napędu.

Najbliższe wydarzenie

  • Szałowe eRobocze SHOW   Zawody operatorów, dynamiczne pokazy i testowanie maszyn towarzyszyły 9. edycji eRobocze SHOW, która odbyła się 11 września w Lubieniu Kujawskim     Na imprezie pojawili się wystawcy prezentujący najróżniejszy sprzęt i technologie z branży maszyn budowlanych. No i oczywiście atrakcją były dynamiczne pokazy maszyn roboczych podczas pracy oraz możliwość…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL