Złap pion z systemem HALO

 

Napędy marki Digga wraz z innowacyjnym systemem HALO można było oglądać na pokazach eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim, przy stoisku firmy Serafin Maszyny. Prezentowane rozwiązanie pozwala na łatwą pionizację osprzętu na przykład podczas odwiertu. Przy odpowiedniej konfiguracji można także ustawiać napęd pod wybranym kątem.

 

 

Digga HALO drawing

HALO wskazuje, czy napęd jest ustawiony pionowo w prosty do zrozumienia sposób. Operator widzi z kabiny pierścień diod LED świecących na zielono kiedy pozycja jest dobra (z dokładnością do 1,5º). Kiedy odchylenie jest większe, sekwencja czerwonych świateł wskazuje, w którą stronę należy przechylić urządzenie. W ten sposób użytkownik zyskuje na czasie, bo nie musi wychodzić z kabiny i mierzyć osprzętu poziomicą. Zmiejszają się też koszty związane z ewentualnymi błędami. Wiercenie pod kątem prostym redukuje naprężenia boczne wiertła, redukując jego zużycie i szansę na kosztowną awarię.

 

 

System HALO jest obecnie dostępny do napędów marki Digga od PD3 do PD7; do końca 2022 roku będzie można stosować go również w PDD do PD50 oraz z dyskami SD.

 

 

HALO opracowywano już od roku 2016. W 2019 roku 50 testowych egzemplarzy trafiło do klientów, którzy po przetestowaniu zgłosili ostatnie uwagi. Problemy wyeliminowano i w ten sposób gotowy produkt trafił do sprzedaży i na prezentację w Lubieniu Kujawskim.

 

 

Zero Function Drill at set angle

Urządzenie składa się z Hood Boxa, zawierającego sześć czujników wykrywających nachylenie z dokładnością do 0,25º. Sygnały z wszystkich sensorów są syntetyzowane przez mikroprocesor i funkcję "Sensor Fusion", a następnie przekazywane jako pojedyńczy sygnał wyjściowy. Takie rozwiązanie jest znacznie bardziej odporne na błędy niż pojedyńczy odczyt. Hood Box można zasilać z gniazda zapalniczki bądź dedykowanego układu akumulatorów. Kable posiadają specjalną żółtą osłonę z PVC i są odporne na wodę i pył (IP-67). Podczas transportu lub kiedy urządzenie nie jest używane, kabel chowa się wewnątrz obudowy.

 

 

W razie potrzeby HALO można również ustawić w taki sposób, by pierścień LED wskazywał na ustawienie urządzenia pod wybranym kątem. Po wybraniu pożądanego nachylenia sekwencja świateł będzie naprowadzać operatora na pożądaną pozycję. By wrócić do kąta "zerowego" wystarczy przycisnąć przycisk na obudowie.

 

 

Materiał promocyjny

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL