Hyundai celuje wysoko

Marka Hyundai hasłem "Celujemy wysoko! To czas żeby podnieść wydajność na wyższy poziom, razem możemy przenosić góry" promuje najnowsze modele koparek serii A, które są dostępne w sprzedaży od III kwartału 2021 roku. Oferowane maszyny zostały przeprojektowane i wyposażone w szereg nowoczesnych funkcji.

 

Na pierwszy rzut oka

 

Low res Hyundai City 1

Od razu widać, że seria A ma bardziej kompaktowe wymiary. Zredukowany promień obrotu tylnej części nadwozia we wszystkich modelach przyda się na placu budowy z ograniczoną przestrzenią i licznymi przeszkodami. Uwagę zwraca także zmiana koloru wysięgników na czarny, podobnie jak w innych modelach Hyundai nowej generacji.

 

 

 

 

 

Maszyny serii A spełniają wymogi norm emisji spalin EU Stage V, zapewniając jednocześnie niskie spalanie (redukcja o 7 – 11%), wysokie osiągi (31% większy moment obrotu i 5% wyższa moc) oraz wysoką prędkość przejazdów. Co istotne, ulepszona konstrukcja tyłu maszyny i większa skrętność znacznie poprawiają możliwości podczas pracy.

 

Zmiany dotyczą również układu hydraulicznego. Seria A została wyposażona w jedno i dwustronne obwody umożliwiające płynną i precyzyjną kontrolę osprzętu. Operator kontroluje wszystko przy pomocy joysticka z przełącznikiem przód / tył i blokadą suwaka. Wszelkie istotne parametry i ustawienia są dostępne za pomocą 8 calowego ekranu dotykowego. Operator ma również do dyspozycji rozmaite tryby pracy, a także opcję jazdy pełzającej oraz kontroli jazdy.

 

Maszyny można monitorować przy pomocy systemu telematycznego Hi-Mate.

 

Komfort i bezpieczeństwo

 

HW140A interior cabin

Kabina również przeszła gruntowny lifting. Przestronną przestrzeń pracy wyposażono w podgrzewany fotel z zawieszeniem pneumatycznym. Elementy sterujące są dostępne w zasięgu ręki i nie wymagają utrzymywania wymuszonej pozycji ciała – w ten sposób dzień pracy jest mniej męczący i obciążający dla organizmu.

 

 

 

 

Projektanci serii A zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo, które wykracza tu poza obowiązki wynikające z norm. Poczynając od wzmocnionej konstrukcji, przez technologie wykrywania przeszkód, doskonałą widoczność, czy wreszcie sygnał cofania – maszyny gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa. Nawet samo wejście do kabiny jest łatwiejsze dzięki dodatkowemu stopniowi. W związku z wchodzącą w życie normą EN474, modeli HW140A, HW160A i HW170A CR nie będzie można zamówić bez zaworów bezpieczeństwa wysięgnika.

 

Prace serwisowe i konserwacyjne są proste, a to dzięki łatwemu dostępowi do kluczowych punktów.

 

Sprawdzone, znaczy niezawodne

 

Żywotność i niezawodność to oczywiście komponenty i podzespoły pochodzące od sprawdzonych dostawców. Pod maską pracuje silnik renomowanej marki Cummins – modele HW140A, HW160A i HW170ACR zasila jednostka B4.5, a HW210A – B6.7. Hydraulikę wyposażono w system Load Sensing, pozwalający na kontrolę przepływu niezależnie od obciążenia, dzięki czemu operator zachowuje kontrolę nad maszyną nawet podczas przewożenia ładunku i wykonywania jednocześnie wielu działań. Za chłodzenie odpowiada wysokowydajny wentylator z trybem ciągu wstecznego.

 

Spaliny są oczyszczane przy pomocy układu SCR oraz DOC; układ wydechowy wyposażono także w bezobsługowy DPF. Napęd wszystkich modeli serii A jest hydrostatyczny. Najbardziej wyczekiwany model wśród nowości – "obrysówka" HW170ACR – będzie dostępna jedynie z łamanym wysięgnikiem.

Materiał promocyjny

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL