FJ Dynamics - szybko, dokładnie, łatwo

 

Cyfryzacja na placu budowy staje się coraz powszechniejsza i nie ma się czemu dziwić. W dobie galopujących cen, niepewności związanej z pandemią i niedoborów siły roboczej, wydajność pracy maszyn staje się kluczowa... A nie ma lepszego sposobu na zwiększenie wydajności, niż połączenie sił operatora z nowoczesnym sprzętem.

 

6

Systemy FJDynamics zostały stworzone w oparciu o koncepcję Przemysłu 4.0. Zgodnie z nią urządzenia mają łączyć się w sieci, zwiększając w ten sposób wydajność, a jednocześnie zmieniając podejście do pracy ogółem. Wdrożenie Przemysłu 4.0 wymaga jednak inteligentnych rozwiązań na każdym etapie procesu.

 

 

 

 

 

 

 

 

System sterowania 3D FJDynamics jest kompatybilny z większością koparek dostępnych na rynku i obsługuje szeroką gamę rodzajów łyżek. Dzięki zestawowi sensorów, operator otrzymuje na bieżąco kompletne informacje na temat wykonywanej pracy z dokładnością do 3 centymetrów. Dzięki temu nie musi wychodzić z kabiny - system sprawdzi postępy za niego. Po włączeniu opcji asysty, ramię i wysięgnik pracują automatycznie, a zadaniem operatora jest nadzór nad maszyną.

 

Tego rodzaju rozwiązanie przekłada się na realne korzyści dla przedsiębiorcy. Zastosowanie systemu sterowania FJ Dynamics to 45% oszczędności paliwa, 150% lepsza dokładność wykonania projektów i 36% zaoszczędzonego czasu pracy.

 

Na kompletny system sterowania składa się szereg komponentów. Mamy więc ekran – HMI, czyli Human Machine Interface (ang. interfejs człowiek – maszyna) – montowany w kabinie operatora, zestaw czterech sensorów kinetycznych: na łyżce, wysięgniku, ramieniu i w okolicach kabiny, a także anteny GNSS, sieci 4G oraz radiową.

 

 

 

 

DSC05007

Zamontowany i skalibrowany system pozwala na wprowadzenie wirtualnych granic ruchu koparki, wizualizację projektu 3D i pracę zdalną. Dokładność maszyny sięga 3 centymetrów. System sterowania FJDynamics jest kompatybilny z łyżkami na tiltrotatorach. Do pracy można przystąpić na jeden z trzech sposobów: po ustawieniu pożądanego nachylenia i głębokości, wczytaniu pliku CAD lub po stworzeniu własnego projektu.

 

 

 

 

 

 

System sterowania maszyną FJDynamics sprawdza się podczas kształtowania skarp, poziomowania gruntu – w tym dna zbiorników wodnych, a nawet w głębokich wykopach. Na całym świecie operatorzy i przedsiębiorcy korzystają z tego rozwiązania, o czym można przeczytać na stronie firmy.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL