Trzy modele na gąsienicach

 

 

Hyundai rozpoczął rok trzema nowymi modelami koparek gąsienicowych serii A z nowoczesnymi silnikami.

 

Nowe modele to HX130A LCR oraz HX145A LCR o zredukowanym obrysie nadwozia, a także konwencjonalna HX140A L. Maszyny należą do popularnego sektora koparek o masie 13 - 15 ton. Wyposażono je w nowe, mocniejsze i bardziej efektywne silniki renomowanego producenta Cummins.

 

 

Na każdą okazję

 

 

Range

Mimo, że pod maską każdego z modeli pracuje ta sama jednostka - wysokoprężny Cummins F3.8 EU Stage V - koparki znajdują zastosowanie w zupełnie odmiennych sektorach branży.

 

 

HX130A LCR stworzono z myślą o klientach kupujących w celu wypożyczania maszyny. Motor jest w niej skonfigurowany na 74 KM i nie wymaga dodatkowych płynów służących oczyszczaniu spalin, takich jak AdBlue.

 

 

 

 

HX140A L jest mocnijejsza: silnik generuje 134 KM, co wraz z tradycyjną przeciwwagą pozwala na uzyskanie maksymalnej siły kopania i produktywności. W stosunku do poprzednika, model jest o 3% mocniejszy i ma 12% większy moment obrotowy.

 

 

Ostatni z opisywanych modeli, HX145A LCR, to doskonałe rozwiązanie w sytuacjach, kiedy potrzebujemy wysokiej efektywności, ale przestrzeń do manewru jest ograniczona. Silnik ustawiono tu na 134 KM, co jest wzrostem mocy 8% w stosunku do poprzednika, z jednoczesnym zyskiem w postaci 4% oszczędności paliwa.

 

 

Inteligentne rozwiązania na co dzień

 

 

Wszystkie modele oferują 1000 godzinne interwały serwisowe przy pracy z olejami CK-4 E/G. Co więcej, nowe koparki posiadają łącze z laptopem czy smartfonem za pośrednictwem systemu Hyundai HCE DT Air. W ten sposób można szybko i bezprzewodowo zdjagnozować maszynę i oszczędzić cenny czas.

 

Ale to nie wszystko. Nowe koparki mają też najświeższy system łączności Hi MATE, oferujący możliwości zdalnego serwisowania i diagnostyki. Aplikacja Mobile Fleet App została zaktualizowana, by umożliwić właścicielom flot łatwy dostęp do informacji o pracy maszyn, w tym danych o ekonomii, sposobie użycia i błędach.

 

Operatorzy docenią ulepszone możliwości precyzyjnego sterowania, dzięki trybom pracy takim jak Lifting Mode czy fine Swing Control. W kabinie znajdziemy 8 calowy ekran dotykowy z ergonomicznym panelem sterującym zapożyczonym z sektora samochodowwego. Dla zwiększenia bezpieczeństwa koparkę można doposażyć w system kamer oraz system wykrywający obiekty poruszające się w strefie niebezpiecznej.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL