Elastyczność w wydaniu Takeuchi

 

Koparka gąsienicowa TB2150 R to maszyna stworzona z myślą o wielozadaniowości. Dopasowanie do potrzeb zaczyna się już na etapie kupna, kiedy możemy wybierać między wysięgnikiem monoblokowym lub dwuczęściowym jak również wśród czterech wariantów wyposażenia.

 

 

TB2150 CM CV seitlich pl 1

TB2150 R posiada cztery obwody hydrauliczne, z czego pierwszy, drugi i czwarty są sterowane proporcjonalnie i mają programowalny przepływ i ciśnienie. Co więcej, hydraulika Highflow z wydajnością 224 litry na minutę w pierwszym obwodzie osprzętu zapewnia komfortową pracę z wymagającym osprzętem jak na przykład mulczery w trybie pracy ciągłej. Automatyczny system odciążania ciśnienia w obwodach dodatkowych sprawia, że praca staje się bardzo komfortowa. Szybkie zmiany osprzętu to czysta przyjemność dzięki opcjonalnemu systemowi Taklock, umożliwiającemu przyłączanie i rozłączanie dwóch przyłączy jednocześnie. Hydrauliczne szybkozłącze pozwala na pracę w szerokim zakresie ruchów 2x60º z oryginalnym systemem Powertilt.

 

 

Przewody szybkozłącza są bezpiecznie rozmieszczone na ramieniu łyżki, co zabezpiecza je podczas ruchów i zapewnia bezawaryjną pracę. Punkty centrujące po obu stronach szybkozłącza pomagają precyzyjnie przyłączać i odłączać osprzęty. Nawet jeśli z jakiegoś powodu niepoprawnie zamontujemy narzędzie, specjalny hak zabezpieczający obejmuje sworzeń i zapobiega niekontrolowanemu spadnięciu osprzętu .

 

 

Maszyna cieszy również najwyższą precyzją obsługi – joysticki i dźwignie jazdy są wstępnie sterowane hydraulicznie.

 

 

Dzięki uniwersalnemu podwoziu zastosowanie gąsienic gumowych, stalowych lub Geo-Grip, bez wymiany podzespołów podwozia istotnie wpływa na elastyczność zastosowania maszyny.

 

 

Za sprostanie wymogom dotyczącym emisji spalin odpowiada tu filtr cząstek stałych, AdBlue i katalizator DOC, a rura wydechowa skierowana do góry sprawia, że pracująca maszyna jest bardziej przyjazna dla otoczenia. Producent zadbał też o oszczędność czasu, montując pompę tankowania przy wlewie paliwa. Pod maską pracuje silnik o mocy 85 kW z systemem Common Rail – jednostka jednocześnie wydajna i ekonomiczna. Tryb ECO pozwoli na płynną pracę przy niskim poziomie hałasu.

 

 

TB2150R kabine pl

Bezpieczeństwo i komfort pracy są w koparkach Takeuchi bardzo istotne. Dlatego operator ma do dyspozycji automatyczną klimatyzację i kamerę cofania i kamere boczną w standardzie. Ponadto zainstalowano tu ergonomiczny fotel amortyzowany pneumatycznie z ogrzewaniem, szybę ze sprężynami gazowymi, szerokie drzwi ułatwiające wsiadanie, a także odbiornik radiowy AM/FM z Bluetoothem i wejściem AUX oraz miejsce na lodówkę. Maszyna posiada seryjne zabezpieczenie przed uszkodzeniem przewodów oraz zawory odcinające na siłownikach wysięgnika i ramienia. Co więcej, TB2150 R wyposażono w alarm przeciążeniowy. Wytrzymałe sworznie i tuleje zapewniają dłuą i bezawaryjną pracę. Koparka posiada także układ pięciu pomp hydraulicznych, dzięki którym zaoszczędzimy na paliwie, wykonamy pracę bardziej precyzyjnie i uzyskamy równe ruchy nawet podczas poruszania wieloma elementami jednocześnie.

 

 

Właściciel maszyny może w pełni kontrolować pracę Takeuchi TB2150 R dzięki połączeniu z satelitarnym systemem Takeuchi Fleet Management, który jest przez pierwsze 5 lat bezpłatny. Przy jego pomocy zaplanujemy serwisy, skontrolujemy położenie maszyny, a także uzyskamy wsparcie techniczne oraz bazę wiedzy dla operatorów.

 

 

TB2150 R waży od 15,42 tony do 16,05 tony, porusza się z maksymalną prędkością 5,5 kilometra na godzinę i kopie na głębokość do 4995 milimetrów lub 5130 milimetrów (zależnie od konfiguracji ramienia i wysięgnika).

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL