Tiltrotator dla sektora mini

 

Marka Steelwrist wprowadza nowy model tiltrotatora X02, przeznaczony do minikoparek o masie od najmniejszych do 2,5 tony. Urządzeń tego typu montuje się w małych maszynach coraz więcej, a Steelwrist oferuje tiltrotator wraz z gamą użytecznych osprzętów.

 

Po raz pierwszy zaprezentowano nowy tiltrotator podczas targów maszyn Svenska Maskinmässan w Sztokholmie, w dniach 2 – 4 czerwca 2022 roku. Zwiedzający mieli wtedy okazję zobaczyć uniwersalne urządzenie, które można podłączyć bezpośrednio do ramienia lub przez "kanapkę" S30-180. Zależnie od potrzeb, dolne szybkozłącze głowicy X02 jest dostępne z blokadą mechaniczną i/lub hydrauliczną – S30-180.

 

Jak podaje producent, wersja urządzenia z blokadą hydrauliczną i zintegrowanym przednim zaczepem sworzniowym Front Pin Hook to prawdopodobnie jedyny tiltrotator w tej klasie, który zapewnia bezpieczeństwo narzędzi roboczych, spełniając wymagania CE.

 

Kompletna gama rozwiązań

 

X02

Model X02 stanowi uzupełnienie gamy tiltrotatorów Steelwrist. Projektanci skupili się na ograniczeniu masy i wymiarów urządzenia, co uzyskali dzięki użyciu odlewu stalowego. Ponadto, w nowym modelu pojawiła się przekładnia zębata o ulepszonej konstrukcji, umożliwiająca łatwą eliminację luzów pomiędzy przeglądami, a także niewymagająca smarowania łożyska. Operator może samodzielnie konserwować urządzenie, przy pomocy łatwodostępnej śruby serwisowej.

 

Zawory i moduł sterujący umieszczono w takim miejscu, by były chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo, urządzenie może być wyposażone w odkręcane ucho do podnoszenia.

 

 

 

 

 

 

Narzędzia robocze pod X02

Wśród specjalnie zaprojektowanych narzędzi roboczych Steelwrist S30, do modelu X02, znajdziemy łyżki do równania, kopiące, kablowe, skandynawskie czy nawet V-kształtne, a także dysk tnący do asfaltu, chwytaki i zrywak. Warto nadmienić, że jesienią tego roku do narzędzi roboczych dla X02 zostanie dodany wielofunkcyjny chwytak.

 

Wprowadzając na rynek X02, w końcu uzupełniamy gamę tiltrotatorów do koparek poniżej 2,5 tony. X02 to fantastyczne połączenie innowacji i solidności, na które czekali klienci", mówił Stefan Stockhaus, dyrektor generalny Steelwrist AB.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL