Skalowalne rozwiązanie Leica: iCON gps 120

Dzisiejsze projekty wymagają elastyczności, dostępności i możliwości konfiguracji rozwiązań na potrzeby konkretnych zadań. Dlatego Leica Geosystems prezentuje odbiornik iCON gps 120, dzięki któremu rozszerzymy ofertę rozwiązań sterowania maszynami Leica MC1 3D o różne poziomy pozycjonowania i wyznaczania kierunku w oparciu o GNSS. Użytkownicy mogą wybrać sposób sterowania maszyną Leica MC1 3D odpowiedni do potrzeb – od pojedynczego rozwiązania GNSS z dokładnością poniżej 1 metra po podwójny GNSS z RTK.

 

iCON gps 120 Machine Smart Antenna to rozwiązanie skalowalne. Oznacza to, że w każdej chwili można je rozszerzyć czy zmodyfikować w miarę pojawiania się nowych wyzwań czy zmieniających się warunków pracy. Możliwość dostosowania systemów pozwala na łatwą i ekonomiczną aktualizację z systemu 2D do systemu 3D oraz z pojedynczego do podwójnego rozwiązania GNSS. Większość elementów systemu (panel Leica MCP80, oprogramowanie i odbiorniki Smart Antenna iCON gps 120) można łatwo przenosić między maszynami.

 

Na przykład, można zacząć od pojedynczego rozwiązania GNSS w usłudze SBAS lub HxGN SmartNet PPP, a gdy trzeba będzie spełnić wyższe wymagania techniczne, można łatwo i stopniowo je rozbudować do pełnego rozwiązania RTK zapewniającego wysoką dokładność — wystarczy dodać jednostkę komunikacyjną Leica CR50. Dodanie drugiego odbiornika Leica iCON gps 120 zmodernizuje system do wysoce precyzyjnego rozwiązania podwójnego GNSS z funkcją kierunku. Bez względu na to, jakie wymagania dotyczące dokładności i danych technicznych należy spełnić, z odbiornikiem Leica iCON gps 120 będzie to możliwe!

 

Odbiornik Leica iCON gps 120 oferuje olbrzymią elastyczność jeśli chodzi o miejsce i sposób montażu na maszynie: na gwintowanej płycie adaptera do montażu na maszie, wspornik anteny lub szybkozłącze do częstego montażu i demontażu. Leica iCON gps 120 został zaprojektowany z wykorzystaniem najnowszej technologii GNSS, która obsługuje powszechnie używane w branży częstotliwości.

 

Leica iCON gps 120 obsługuje częstotliwości GPS (L1 C/A, L1C, L2P, L2C, L5), GLONASS (L1, L2, L3), Galileo (E1, E5a, E5b, Alt-BOC, E6), BeiDou (B1, B2, B3) oraz 555 kanałów. Częstotliwość aktualizacji położenia to 20 Hz. Opcjonalnie można dodać usługę HxGN SmartNet PPP. Urządzenie wyposażone jest w łączność krótkiego zasięgu Bluetooth® oraz dwa porty komunikacyjne Ethernet ze złączem M12, oraz jedno złącze USB M8. Status wyświetlany jest przy pomocy trzech diod LED. Jako wyposażenie opcjonalne dostępne są różne akcesoria do montażu.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL