JCB HYDRAIG

Nowoczesna koparka kołowa marki JCB - HYDRAIG to model stworzony jako najlepszy. W jaki sposób? Projektanci przyjęli, że doskonała maszyna musi posiadać niezrównaną w branży widoczność, stabilność, mobilność - prędkość i możliwość manewru - oraz dostęp serwisowy. I właśnie o te elementy zadbano w przypadku HYDRAIG najbardziej.

 

Podczas poruszania się i pracy, operator w każdej chwili może bez problemu zobaczyć wszystkie cztery koła. Specjalna kabina JCB CommandPlus jest wyposażona w jeszcze więcej szyb by zwiększyć widoczność. Ponadto, maszynę wyposażono w oświetlenie LED.

 

Zadbano o stabilność. Przy użyciu dwuprzegubowego żurawia i podwójnych opon, maszyna może unosić nawet jedną tonę na maksymalnym wysięgu. Silnik i zbiorniki są zamontowane w dolnym zawieszeniu, by dodatkowo obniżyć środek ciężkości. Przy odpowiedniej kombinacji stabilizatorów i spychacza można śmiało podejmować się każdej pracy.

 

Mobilność: HYDRAIG porusza się z prędkością maksymalną 40 km/h! I to bez konieczności zmiany biegów - w maszynie zainstalowano jednobiegowe, hydrostatyczne przeniesienie napędu. Wszelkie komponenty potrzebne przy pracy można załadować na przyczepę. Promień skrętu to jedyne 4 metry, a prowadzić można w trzech różnych opcjach: napędzie na dwa koła, na cztery koła i na zasadzie "kraba" (wszystkie koła skręcają wtedy w tym samym kierunku).

 

Dostęp serwisowy jest łatwy i przystępny. Nie trzeba wchodzić na maszynę, wszystkie ważne elementy są dostępne z poziomu gruntu. Interwały serwisowe to około 500 godzin roboczych na wszystkich punktach smarnych końcówek żurawia, spychaczu i stabilizatorach.

 

W liczbach, HYDRAIG prezentuje się następująco: masa od 10 do 11,5 tony, silnik o mocy 109 KM, głębokość kopania od 3,37 do 4,41 metra i zasięg 6,46 do 8,02 metra. Czego chcieć więcej?

 

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL