Premiera serii G ładowarek CASE

 

G-Series Evolution - bo tak własnie nazwano najnowsze kołowe ładowarki CASE - zostały ulepszone pod każdym względem, w stosunku do poprzedniej linii. Skupiono się na zwiększeniu produktywności i osiągów, a także na zapewnieniu operatorowi jak największej kontroli i intuicyjnego sterowania. Jak mówił Egidio Galano, dyrektor produktu Case Construction Equipment na Europę, "Ładowarki kołowe zaprojektowane do pracy w trudnych warunkach korzystają z lepszych osiągów i opłacalności wynikającej z krótszych cykli roboczych, poprzez uproszczenie sterowania i zwiększenie dostępności".

 

Dokładność ładowania zwiększono między innymi dzięki wyposażeniu ładowarek w nowoczesny system pomiaru ładunku, zaimplementowany bezpośrednio w głównym ekranie maszyny. Wśród parametrów wyświetlanych dla operatora znajdziemy oczywiście masę w łyżce, licznik przejazdów, sumę załadowanego i aktualnie przewożonego materiału, informacje o projekcie i wiele innych. Dzięki takiemu rozwiązaniu ryzyko niedoładowania lub przeładowania ciężarówki jest zminimalizowane, a informacje dotyczące efektywności pracy ładowarki można pobrać i przeanalizować.

 

Na wyposażeniu standardowym nowych maszyn znajdziemy również systemy telematyczne SiteConnect i SiteWatch, pozwalające na zbieranie i szybkie przesyłanie danych na temat maszyny i jej pracy.

 

1618482500 case 721g evo

Nowoczesne centrum zarządzania maszyną mieści się w ekranie dotykowym. Przy jego pomocy, dzięki elektrohydraulicznemu sterowaniu, operator może indywidualnie ustawiać responsywność ramienia i łyżki, tak, by pasowały do jego preferencji. Maszyny posiadają także dwa nowe tryby pracy silnika: Max i Smart. Max, jak sama nazwa wskazuje, ustawia parametry ładowarki na maksymalne wartości, co przydaje się w wyjątkowo trudnych warunkach i zadaniach. Smart poprawia komunikację między operatorem i maszyną, by praca odbywała się płynnie w mniej wymagających warunkach. Kolejnym udogodnieniem może być funkcja równoległego podnoszenia, która przydaje się przy ładowaniu bardziej delikatnych materiałów łyżką lub widłami.

 

Operator ma do dyspozycji trzy konfigurowalne przyciski na prawym podłokietniku, przy pomocy których szybko przełączy tryby pracy ładowarki lub inne funkcje, włączając w to wyświetlanie wybranych informacji na ekranie, przełączanie widoku na kamerę cofania, blokadę dyferencjału czy zapalanie świateł.

 

Dostępność nowych ładowarek jest większa dzieki zredukowanym interwałom serwisowym, które wzrosły z 500 motogodzin do ponad 1000, co przekłada się na około 20% mniej czasu poświęconego na serwis.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL