Podnośniki teleskopowe serii R

 

26 maja Bobcat oficjalnie zaprezentowała najnowszy dodatek do katalogu popularnych białych maszyn: podnośniki teleskopowe serii R, przewidziane dla budownictwa i rolnictwa. Podczas wirtualnej prezentacji z udziałem przedstawicieli marki dowiedzieliśmy się także wiele na temat dalszego kierunku rozwoju Bobcata i jego związku z sektorem rolniczym, a także odwiedziliśmy fabrykę gdzie powstają jedne z najbardziej rozpoznawalnych ładowarek na świecie.

 

Właściwa prezentacja maszyn rozpoczęła się od teleskopowych ładowarek przeznaczonych dla rolnictwa. Klienci mogą wybierać spośród siedmiu modeli, z wysokościami podnoszenia 6, 7 i 8 metrów. Udźwig, zależnie od modelu, waha się pomiędzy 2,6 tony do 4,3 tony. Duży nacisk położono na projekt kabiny, która ma gwarantować zarówno wygodę jak łatwość obsługi maszyny. Przełączniki zainspirowane sektorem samochodów osobowych sprawiają, że praca jest łatwiejsza do opanowania nawet przez mniej doświadczonych użytkowników. Wielofunkcyjny joystick pozwala na sterowanie prędkością, funkcjami ramienia oraz podnoszeniem. Wszystkie czynności operatora są jednocześnie wyświetlane na ekranie dotykowym, dzięki czemu łatwiej zorientować się w uruchamianych opcjach, takich jak tryb jazdy.

 

Linia przeznaczona dla budownictwa to aż dziesięć modeli z wysokościami podnoszenia od 6 do 18 metrów i udźwigiem od 2,6 do 4,3 tony. Silniki instalowane w maszynach mają moc od 75 do 100 koni mechanicznych. Tu również kabina wyróżnia się najbardziej - wszystkie przyciski są tak położone, by ograniczyć ruchy rąk do minimum i zapewnić intuicyjne sterowanie. Kamera cofania włącza się automatycznie, kiedy maszyna porusza się wstecz.

 

Jako, że podnośniki teleskopowe doskonale sprawdają się w pracy z podnośnikami koszowymi, marka Bobcat postarała się, by nowe maszyny spełniały dwa najistotniejsze warunki: stabilność i precyzję działania. Posiadają bardzo niski środek ciężkości dzięki optymalnie ustawionym obciążeniom. W połączeniu z hydrostatycznym napędem i precyzyjnym joystickiem maszyna pozwala na czynności wymagające dużej dokładności. Dodatkowo, specjalny system Boom Positioning System pozwala na przemieszczanie ładunków na boki nawet, kiedy maszyna stoi na podporach.

Na potrzeby pracy w warunkach budowlanych ładowarki są dodatkowo zabezpieczane przed uszkodzeniami zarówno z zewnątrz jak w kabinie. Silniki montowane w nowych modelach spełniają wymogi norm emisji spalin Stage V.

Najbliższe wydarzenie

  • eRobocze SHOW - jedyna taka impreza w Polsce   11 września tego roku w Lubieniu Kujawskim odbędzie się kolejna, 9 już edycja eRobocze SHOW. Koparki, ładowarki, spycharki, wozidła, narzędzia robocze, sprzęt telematyczny oraz geodezyjny, materiały eksploatacyjne, a nawet narzędzia ręczne - wszystko to zgromadzone w jednym miejscu, dostępne do oglądania i testowania przez cały dzień. A na dodatek:…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL