Miniwozidła z nagrodą za bezpieczeństwo

 

Najmniejsze wozidła kolebkowe marki JCB zostały nagrodzone prestiżową statuetką Hire Product of the Year na Hire Awards of Excellence 2021. Wyróżnienie jest przyznawane przez organizację Hire Association Europe and Event Hire Association skupiającą się na sektorze maszyn na wynajem.

 

Spełniające wymogi normy emisji spalin Stage V, jednotonowe wozidła posiadają szereg technologii zwiększających bezpieczeństwo pracy, które decydująco wpłynęły na decyzję jury. Maszyny wyposażono w system zapobiegający ruszaniu jeśli pasy bezpieczeństwa nie są zapięte, a także automatyczny sygnał dźwiękowy poprzedzający ruszanie w dowolnym kierunku. Dodatkowo, wozidła posiadają pakiet Smart Safety, w którego skład wchodzi inteligentny system ostrzegania o przechyle pochodzący z ładowarek teleskopowych JCB Loadall. Operator usłyszy sygnał ostrzegawczy jeśli podniesie ładunek stojąc na nierównym podłożu. Ostrzeżenie o możliwości utraty stabilności pojawi się także podczas przejazdów.

 

Poza systemami ostrzegającymi operatora, wozidła mogą być także wyposażone w szersze podwozia, które dodatkowo zwiększają stabilność. Rozszerzenie z 850 do 988 milimetrów nieznacznie wpływa na mobilność maszyn, pozwalając na swobodne przejazdy przez drzwi standardowych szerokości.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL