"Kompaktowy" żuraw Liebherr

 

Najnowszy model żurawia marki Liebherr ma kompaktową konstrukcję i system automatycznego ładowania, dzięki czemu jest łatwy w transporcie. LR 1400 SX przenosi do 400 ton i nie wymaga żadnych ciężkich narzędzi do montażu i demontażu. Cały proces jest sterowany zdalnie i zajmuje bardzo niewiele czasu. Platformy i barierki znajdują się na nadwoziu w trakcie transportu i są rozkładane w miejscu pray. Wciągarkę wystarczy ustawić na cylindrze montażowym, a następnie przymocować przy pomocy zdalnego sterowania.

 

Żuraw ma szeroką gamę zastosowań, w tym do budowy mostów czy pracę w stosunkowo ograniczonej przestrzeni dzięki ograniczonej objętości przeciwwagi. Asystent nachylenia pomaga operatorowi w poruszaniu się po nierównościach, ostrzegając przed niebezpiecznymi nachyleniami. Kolejnym systemem bezpieczeństwa jest wizualizacja nacisku na podłoże: nacisk jest obliczany i porównywany z podanymi wartościami granicznymi dla danego podłoża. Operator może obserwować te informacje, by trzymać się z daleka od niebezpiecznych miejsc.

Najbliższe wydarzenie

  • Szałowe eRobocze SHOW   Zawody operatorów, dynamiczne pokazy i testowanie maszyn towarzyszyły 9. edycji eRobocze SHOW, która odbyła się 11 września w Lubieniu Kujawskim     Na imprezie pojawili się wystawcy prezentujący najróżniejszy sprzęt i technologie z branży maszyn budowlanych. No i oczywiście atrakcją były dynamiczne pokazy maszyn roboczych podczas pracy oraz możliwość…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL