CAT 966 - sprawna, prosta, ekonomiczna

 

Najnowszy dodatek do katalogu ładowarek CAT to model 966 z ramieniem osprzętu typu 'Z' i silnikiem Cat C9.3B spełniającym wymogi normy emisji spalin Stage V.

 

 

Generujący moc 321 koni mechanicznych silnik posiada automatyczny moduł oczyszczania gazów spalinowych Cat (CEM) z układem selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) i filtrem cząstek stałych (DPF). Co bardzo istotne, system działa podczas pracy i nie wpływa na nią w żaden sposób. Układ sterujący pracą silnika na biegu jałowym Cat (EIMS), układ automatycznego wyłączania silnika (EIS), wentylator o zmiennej prędkości obrotowej oraz układ hydrauliczny wykrywający obciążenie pozwalają obniżyć zużycie paliwa oraz emisję hałasu. Opcjonalny hydrauliczny wentylator z funkcją zmiany kierunku obrotów lepiej radzi sobie z zanieczyszczeniami z rdzeni chłodnicy, aby zwiększyć wydajność podczas pracy w trudnych warunkach.

 

Ładowarka posiada sterowaną elektronicznie, automatyczną planetarną skrzynię biegów Powershift - 4 biegi przednie i 4 wsteczne - z zabezpieczeniem przed zmianą przełożeń i pojedynczym sprzęgłem w celu zapewnienia odpowiedniej sprawności, trwałości oraz płynnej zmiany przełożeń. Jako wyposażenie dodatkowe można wybrać układ kontroli komfortu jazdy ładowarki, zwiększający płynność jazdy podczas poruszania się po nierównym terenie. Konfiguracje osi z opcjonalnym mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu zwiększają przyczepność w trudnych warunkach terenowych.

 

 

Doceniony przez operatorów układ zawieszenia osprzętu typu „Z” firmy Caterpillar, z odlewaną belką poprzeczną i dźwignią przechylania, zapewnia elastyczną pracę zarówno przy kopaniu jak podnoszeniu. Aktywny układ hydrauliczny stale reguluje przepływ i ciśnienie, aby dostosowywać je do warunków pracy, zmniejszając zarówno obciążenie pompy, jak i ogólne zużycie paliwa. Dodatkowo, jako wyposażenie opcjonalne, ładowarka może być wyposażona w system Payload, dzięki któremu operator szybko o precyzyjnie załaduje odpowiednią masę.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL