Nowa ładowarka Bobcat już na rynku

 

Bobcat MT100 to urządzenie wyręczające pracowników fizycznych w szerokiej gamie zadań. Znajdzie zastosowanie w budownictwie, rozbiórkach, kształtowaniu krajobrazu, rolnictwie, wynajmie maszyn i wielu innych. Maszyna ma zaledwie 904 mm szerokości (z możliwością zwiększenia do 1045 mm), co pozwala na łatwe przejeżdżanie przez wąskie bramy oraz przejścia i ułatwia prace na ograniczonej przestrzeni. 

 

Ładowarkę wyposażono w zintegrowaną platformę jezdną, zapewniającą użytkownikowi dobry widok na boki maszyny oraz na krawędź tnącą łyżk czy osprzęt. Joysticki sterujące zgodne z ISO są zaprojektowane ergonomicznie i zapewniają wysoką precyzję, dzięki czemu sterowanie maszyną jest bezpieczne, łatwe i wygodne. 

 

W przypadku miniładowarki gąsienicowej MT100 użytkownicy mogą poruszać się i pracować w najbardziej ograniczonej przestrzeni, tam, gdzie inne maszyny sobie nie poradzą. Nie należy lekceważyć tego modelu – wykonuje on poważne prace: od czyszczenia pod prze nośnikami w kamieniołomach i na składowiskach odpadów po kopanie, wykonywanie rowów, wyrównywanie terenu i przewożenie materiałów oraz inne prace na placach budowy czy rozbiórki. MT100 to również uniwersalność osprzętu tak jak w przypadku większych ładowarek kompaktowych” - mówił John Chattaway, dyrektor ds. ładowarek w firmie Bobcat.

 

Mimo niewielkich rozmiarów, ładowarka ma udźwig roboczy do 460 kg oraz obciążenie statyczne 1314 kg. Do tego dochodzi wysoka siła odspajania i możliwość podnoszenia na wysokość do 2057 mm. W razie potrzeby można zmienić układ przenośnych przeciwwag, dostosowując udźwig czy siłę zagłębiania w grunt do aktualnych potrzeb. W standardowej sytuacji przeciwwagi znajdują się z przodu, ale można je przenieść na tył maszyny, zwiększając udźwig do 485 kg, a obciążenie statyczne do 1387 kg. 

 

Pod maską pracuje silnik o mocy 25 KM, spełniający wymogi normy emisji spalin Stage V. Hydraulika ma wydajność 41 l/min, co sprawia, że MT100 można wykorzystywać do różnorodnych prac z użyciem różnych rodzajów osprzętu. Maszyna wykorzystuje znany z wielu modeli marki system montażu osprzętu Bob-Tach. Jest ona również wyposażona w standardowe złącze pozwalające na mocowanie osprzętu innych producentów.

 

Podwozie gąsienicowe pozwala na poruszanie się nawet po delikatnymm gruncie bez obaw o jego uszkodzenie. Ładowarka MT100 wywiera nacisk na podłoże zaledwie 36 kPa, ale po zamontowaniu poszerzonych gąsienic (250 mm zamiast 180 mm) wartść ta spada do zaledwie 30 kPa. Prześwit podłużny to imponujące 205 mm, dzięki czemu praca w okolicy przeszkód jest bezpieczna i płynna.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL