Szybkozłącze wagi ciężkiej

 

 

Wiodąca marka szybkozłączy i tiltrotatorów Steelwrist rozszerzyła gamę pełnohydraulicznych szybkozłączy o kolejny model – SQ90. Jest to największe urządzenie w gamie, przeznaczone do pracy z koparkami o masie do 70 ton w branży wyburzeniowej.

 

Dotychczas gama szybkozłączy SQ Autoconnection obejmowała doceniane ze względu na bezpieczeństwo i możliwości modele SQ60-4, SQ60-5, SQ70, SQ70/55 i SQ80. Dodanie kolejnego modelu do katalogu jest spowodowane dużymi wymaganiami branży wyburzeniowej, w której zmiany osprzętu są częste i zajmują przez to sporo czasu.

 

Steelwrist SQ90 Rammer hydraulic hammer

Szybkozłącza Steelwrist SQ Auto Connection są doceniane przez klientów od pierwszego dnia. W branży wyburzeniowej często spotkamy się z cyklicznymi zmianami narzędzi roboczych na placu budowy, chodzi o użycie właściwego narzędzia do właściwej pracy we właściwym czasie. SQ umożliwia operatorowi i maszynie pracę przez cały czas. Bezpieczeństwo pracy wzrasta gdy operatorzy mogą łatwo zmieniać i używać najlepszego narzędzia do pracy”, mówił Stefan Stockhaus, dyrektor generalny Steelwrist AB.

 

 

 

Jak przystało na nowoczesne szybkozłącze, SQ90 jest kompatybilne ze standardem Open-S. Dzięki niemu użytkownicy mogą łatwiej dobierać zestawy tiltrotatorów, szybkozłączy i osprzętów bez obaw o kompatybilność.

 

SQ90 wyposażono również w niezależny od czujników, opatnetowany system blokady przedniego sworznia, czyli Front Pin Lock (ang. blokada przedniego wału). Znana z wcześniejszych modeli, technologia ta zabezpiecza osprzęt przed przypadkowym odpięciem. Jest to już druga, udoskonalona generacja zabezpieczenia FPL.

 

Unikatowe dla marki Steelwrist, opatentowane złącza Qplus pozwalają wykorzystać w pełni możliwości osprzętów hydraulicznych dzięki wyższym przepływom i mniejszym spadkom ciśnienia.

 

SQ90 waży 750 kilogramów i jest przeznaczone do pracy z maszynami o masie od 40 do 70 ton.

 

 

 

 

Materiał promocyjny

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL