System monitorowania ciśnienia i temperatury w oponach ContiPressureCheck

Firma Torus oferuje system monitorowania ciśnienia i temperatury w oponach ContiPressureCheck. System polecany jest użytkownikom maszyn budowlanych, przeładunkowych oraz samochodów ciężarowych.

Został stworzony przez markę Continental i zapewnia przedłużenie żywotności opon o około 25 procent. Specjalne urządzenie montowane jest w oponie i sprawdza jej stan oraz informuje użytkownika o bieżącej temperaturze i ciśnieniu ogumienia. Jeśli wskaźniki są nieprawidłowe, system przekazuje informacje o tym fakcie, która pojawia się na wyświetlaczu dostępnym w kabinie pojazdu. W ten sposób można od razu zareagować i podjąć właściwe kroki – i w ten sposób zapobiec uszkodzeniu opony.

Czujnik należy zainstalować od wewnętrznej strony opony, dzięki temu dokładność pomiaru jest wysoka. Czas pracy czujnika to 600 000 km, czyli 6 lat.

ContiPressureCheck może być stosowany w: ładowarkach, wozidłach, autobusach, samochodach ciężarowych, ciągnikach, naczepach czy wózkach widłowych.

Firma Torus podkreśla zalety systemu. Należą do nich przede wszystkim możliwość bieżącego monitorowania ciśnienia i temperatur w oponie, a co się z tym ściśle wiąże – szybkiej reakcji i zapobieganiu poważnym uszkodzeniom opon. Kolejną zaletą jest obniżenie kosztów związanych z naprawą zniszczonego ogumienia czy ewentualnie zakupem nowego. Dodatkowym plusem jest zmniejszenie zużycia paliwa oraz zwiększenie uzyskiwanych przebiegów. I co ważne podczas codziennej pracy- system umożliwia obniżyć koszty, które wynikają z przestoju maszyny w sytuacji uszkodzenia ogumienia.

 

 

(fot. górne źródło: Torus)

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL