Co płynie w maszynie

 

Olej hydrauliczny to jeden z najważniejszych "płynów ustrojowych" każdej maszyny wyposażonej w jakikolwiek układ hydrauliczny. Dzięki wyjątkowym właściwościom sprężania tych cieczy można uzyskać dużą siłę roboczą, przez co są stosowane praktycznie w każdej dziedzinie techniki, od maszyn budowlanych aż po transport morski czy fabryczne hale. Co więcej, wymagania ze strony układu do pracy w coraz większych ciśnieniach wciąż rosną, a wartości rzędu 300 - 400 bar to już nic nadzwyczajnego! Do takich urządzeń trzeba dobrać odpowiedni płyn, w przeciwnym razie system może pracować w ograniczonej sprawności i szybciej się zużywać. Specjaliści twierdzą, że nawet 90% usterek układu hydraulicznego może być spowodowana złym doborem oleju hydraulicznego...

 

Neste greenbarrel HR

Fiński koncern Neste produkuje wysokiej klasy oleje hydrauliczne, charakteryzujące się szerokim zakresem temperatur roboczych, odpornością na utlenianie, ochroną wrażliwych elementów układu przed korozją, a także stabilnością termiczną. Co więcej, zgodnie z panującym trendem technologicznym i w duchu ochrony środowiska, produkty Neste z linii Biohydraulic cechują się biodegradowalnością na poziomie powyżej 80% (wynik na podstawie testu OECD 301 F).

 

Do maszyn budowlanych, leśnych czy rolniczych polecany jest Neste Hydraulic, zapewniający ochronnę przed zużyciem układu hydraulicznego. Co bardzo istotne, oleje te nie tracą lepkości nawet podczas bardzo długich okresów użytkowania. Jednakże, do pracy w szerszym zakresie temperatur zaleca się skorzystanie z Neste Hydraulic Super, o ekstremalnie niskiej temperaturze płynięcia -45 stopni Celsjusza. Wysokiej jakości baza olejowa i uszlachetniające dodatki zapewniają doskonałe właściwości i długą, bezawaryjną pracę maszyny.

 

Produkty Neste można znaleźć i kupić w znanej z wielu edycji eRobocze SHOW firmie Oleje Klimowicz z siedzibą w Białymstoku. Poza olejami hydraulicznymi, w ofercie znajdziemy również inne płyny i środki smarne przeznaczone dla wszelkiego rodzaju sprzętu. Liczne autoryzowane punkty sprzedaży na terenie całego kraju znacznie ułatwią proces zakupu, wraz z profesjonalnym doradztwem i serwisem. W końcu odpowiedni dobór i wymiana płynu to podstawa - na całe szczęście, Neste ma w zanadrzu produkty na każdą okazję i do każdej maszyny.

Najbliższe wydarzenie

  • eRobocze SHOW - jedyna taka impreza w Polsce   Koparki, ładowarki, spycharki, wozidła, narzędzia robocze, sprzęt telematyczny oraz geodezyjny, materiały eksploatacyjne, a nawet narzędzia ręczne - wszystko to zgromadzone w jednym miejscu, dostępne do oglądania i testowania przez cały dzień. A na dodatek: konkurencje z cyklu Polskiej Ligi Operatorów, strefa zabaw dla dzieci i przyjazna, operatorska atmosfera. Oto…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL