Jak odpalić silnik retro?

Odpowiedź na to pytanie znają z pewnościa wszyscy, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie przygotowanym na konfrencję w Silnowie przez BTH FAST – wyłącznego dystrybutora marki DEUTZ w Polsce

Jednym z wystawców na konferencji dla zuli w Silnowie zorganizowanej przez GAZETĘ LEŚNĄ była firma FTH FAST . Przedstawiciele firmy zaprezentowali zabytkowy sinik DEUTZ z 1938 roku. Urządzenie jest w pełni sprawne i zachowało się do dziś w bardzo dobrym stanie.

 

DSC 0126 BTH FAST NA PORTAL

 

Jedną z atrakcji konferencji był zorganizowany w namiocie BTH FAST konkurs, którego uczestnicy podejmowali próby uruchomienia zabytkowego silnika DEUTZ MA 608.

Przed uruchomieniem urządzenia wszyscy odważni musieli przygotować silnik do rozruchu. Jury oceniało m. in.: otwieranie paliwa, ustawienie zapłonu, przelanie gaźnika paliwem, otwieranie gaźnika, uruchomienie ssania.

Dopiero po wykonaniu tego zadania uczestnicy konkursu mogli przystąpić do uruchomienia silnika za pomocą korby. W tej części rywalizacji oceniane były zarówno prawidłowy chwyt korby, jak i ilość prób uruchomienia silnika oraz czas, w jakim śmiałek zdołał odpalić urządzenie.

 

20151107 113147 bth fast idzie na portal

 

Wszyscy uczestnicy, także ci, którym nie udało się uruchomić silnika, nagrodzeni zostali upominkami związanymi z silnikami DEUTZ.

– Zainteresowanie było znaczne, a każde uruchomienie silnika przyciągało do naszego stoiska sporą grupę zainteresowanych – mówił portalowi eROBOCZE.pl przedstawiciel BTH FAST, Piotr Dostojewski.

Ciekawym pomysłem zespołu BTH FAST było ustawienie obok silnika retro nowoczesnego urządzenia tego samego producenta: TDC 2,9 L04 z 2015 roku. Zwiedzający mieli więc okazję poznać dwa pokolenia silników DEUTZ i utwierdzić się w przekonaniu, iż jakość i precyzja to nieprzemijające cechy produktów niemieckiego producenta.

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj.   Zapraszamy do wstąpienia do…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL