Myjnie do zadań specjalnych

Kwestia mycia maszyn po zakończonej pracy wydaje się oczywistością, jednak w przypadku maszyn o większych gabarytach sytuacja może być utrudniona. I tu naprzeciw wychodzi warszawska firma Sultof – specjalista od nietypowych rozwiązań w zakresie mycia pojazdów o dużych gabarytach

Sultof specjalizuje się we wdrażaniu różnorodnych rozwiązań nietypowych i specjalnych. Usługi firmy obejmują zarówno modyfikacje standardowych urządzeń, jak i nowe rozwiązania zgodne z oczekiwaniami klienta.

Jednym z takich niestandardowych działań była realizacja, która dotyczyła KWB Bełchatów. W kopalni zachodziła potrzeba mycia mocno zabrudzonych pojazdów drogowych i specjalnych (np. koparek gąsienicowych). Maszyny pracowały w niecce wyrobiska i na drogach publicznych oraz tych wewnątrz kopalni.

Firma Sultof zaproponowała więc zainstalowanie zamkniętego stanowiska mycia kopalnianych pojazdów samochodowych i roboczych. To obiekt z trzema niezależnymi ciągami mycia. Wszystkie linie zostały wyposażone w specjalne automatyczne moduły usuwania brudu z podwozia i wstępnego ciśnieniowego czyszczenia dolnych partii pojazdu. Warto wspomnieć, iż mycie trudno dostępnych miejsc mogło być wykonywane ręcznie za pomocą systemów wysokiego i/lub średniego ciśnienia. Całość zanieczyszczeń była spłukiwana automatycznie do kanału przenośnika zgrzebłowego i usuwana poza przestrzeń obiektu.

Ciekawym rozwiązaniem było połączenie możliwości mycia automatycznego i ręcznego umożliwiającego mycie każdego pojazdu o najbardziej nawet skomplikowanym kształcie.

 

MYJNIA SULTOF

 

Inny obiekt firma Sultof zrealizowała na potrzeby KWB Konin. Była to myjnia poligonowa (płytowa) kopalnianych pojazdów roboczych. Tu należało wykorzystać stosowane w wozach bojowych straży pożarnej armatki wodne i prądownice – jako moduł uzupełniający stosowany do domywania. Wdrożenie tych rozwiązań było podyktowane koniecznością mycia mocno zabrudzonych pojazdów gąsienicowych.

Armatki i prądownice umieszczono po dwóch stronach pola myjni. Pozwoliło to na szybsze umycie pojazdu bez konieczności obracania go w trakcie mycia. Dodajmy, że podczas pracy armatek nie pracuje żaden inny moduł. Gwarantują to zainstalowane przez Sultof systemy bezpieczeństwa.

Wyjątkiem od tej zasady jest praca w systemie automatycznym. Wówczas położenie armatek i rozproszenie strumienia jest zablokowane i stałe. W takiej sytuacji działają jednocześnie obydwie armatki, a ich pracą kieruje specjalny system radarowy, który określa ruch pojazdu w obszarze mycia.

Myjnia poligonowa to urządzenie pracujące w układzie zamkniętym. Usunięte zanieczyszczenia spływają do przyległego zbiornika, gdzie ulegają procesowi sedymentacji (proces opadania i odkładania zanieczyszczeń w cieczy (np. w ściekach) w celu uzyskania zagęszczonej mieszaniny lub oczyszczenia cieczy zawierającej zawiesinę cząstek stałych). Oczyszczona woda jest kierowana ponownie do mycia, a opadłe zanieczyszczenia są okresowo usuwane ładowarką poza obszar zbiornika.

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL