Nowa maszyna do przeładunku w Doosan

 

Katalog marki Doosan poszerzono własnie o zupełnie nową maszynę przeładunkową w klasie 23 ton. To model DX230WMH-5, o "jeden stopień" mniejszy od poprzedniej nowości, czyli DX250WMH-5. Maszyny stworzono z myślą o pracach w branży odpadów stałych, a także recyklingu, rozbiórki i leśnictwa.

 

20200107 Doosan DX230WMH white background

DX230WMH-5 posiada dwa siłowniki ramion, co zwiększa równowagę podczas pracy. Maksymalna wysokość do sworznia to 11,7 metra, zasięg roboczy sięga 10,1 metra, a głębokość robocza - 4,2 metra.

 

Kabinę operatora można podnieść na wysokość 2,5 metra celem uzyskania lepszej widoczności. Dźwignia awaryjnego opuszczania kabiny jest zamontowana z tyłu fotela. Możliwość podniesienia w połączeniu z monitorem wyświetlającym obraz z tylnej kamery, daje operatorowi doskonałą świadomość otoczenia maszyny, a więc większe bezpieczeństwo i łatwiejszą pracę.

 

Monitor montowany w kabinie to 7 calowy LCD, na którym wyświetlają się wszystkie istotne informacje dotyczące konserwacji maszyny oraz obrazy z kamer - zarówno cofania, jak bocznych. Można pracować w trybie podzielonego ekranu, wyświetlając jednocześnie obrazy z kamer i dane o maszynie.

Operator steruje maszyną przy pomocy wygodnych joysticków oraz kierownicy. Dodatkowo, maszynę wyposażono w układ hydrauliczny dwustronnego działania i obieg hydrauliczny do podzespołów obrotowych, sterowanych przy pomocy przycisków joysticka i opcjonalnego pedała.

 

doosan dx230wmh 5

Jako wyposażenie opcjonalne, Doosan proponuje giętkie i proste ramiona, pełne opony oraz FOGS. Klienci mają też dostęp do osprzętu, który przystosowuje maszynę do konkretnego zadania. Mamy więc do wyboru montowane fabrycznie opcje dodatkowego oświetlenia, osłon kabiny i ramy, pompę paliwową, lampę ostrzegawczą, pełne opony i sprężarkę. Dostępny jest także generator oraz osłony typu V, chroniące boki maszyny łącznie z elementami znajdującymi się za drzwiami.

 

DX230WMH-5 zasila 6 cylindrowy, turbodoładowany silnik Doosan DL06PA o mocy 173,5 koni mechanicznych. Maszyna spełnia wymogi dotyczące emisji spalin Stage IV bez wykorzystania filtra cząstek stałych, dzięki zastosowaniu recyrkulacji schłodzonych spalin i selektywnej redukcji katalitycznej.

Najbliższe wydarzenie

  • eRobocze SHOW na Lotnisku Krzywa koło Legnicy   Najciekawsze wydarzenie w branży maszyn roboczych w Polsce w tym roku - pokazy i testy maszyn oraz zawody Polskiej Ligi Operatorów. Tu trzeba być!   Nie czekaj, zapisz się już teraz - to nic nie kosztuje!    Co? Gdzie? Kiedy?   eRobocze SHOW odbędzie się 3 października 2020 r.…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL