Impulsowe prądy wirowe w UDT

Urząd Dozoru Technicznego zaprezentował nowatorską metodę diagnostyczną: impulsowe prądy wirowe. W ten sposób oferta badań nieniszczących Centralnego Laboratorium Dozoru Technicznego została wzbogacona o nową metodę diagnostyczną.

Metoda diagnostyczna wykorzystująca impulsowe prądy wirowe – pulsed eddy current (PEC) to nowatorska, na skalę światową technika badawcza, dzięki której możliwe jest stwierdzenie w sposób objętościowy ubytków korozyjnych czy też erozyjnych w materiale ferromagnetycznym, który jest zaizolowany.

Metoda oferuje możliwość badania urządzeń trwale zaizolowanych, w trakcie eksploatacji, bez demontażu izolacji. Jak podkreśla UDT, jest to metoda pomiaru pośredniego, uznana za przesiewową, a jednak pozwala na wstępną ocenę stanu ścianek badanego urządzenia i uniknięcie znacznych kosztów demontażu izolacji i postoju urządzenia, w przypadku nie stwierdzenia poważnych ubytków.

Metoda jest coraz bardziej popularna w wielu branżach przemysłu, stąd też UDT włączył ją do swojego szerokiego wachlarza ofert.

 

 

(fot. UDT)

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL