Koparka dwutorowa

Koparka dwutorowa to maszyna, która może poruszać się tylko i wyłącznie po torach. To urządzenie trudne w obsłudze. Mogą je obsługiwać tylko operatorzy z odpowiednimi i aktualnymi uprawnieniami kolejowymi.

Operator tej maszyny musi posiadać spore doświadczenie na standardowych koparkach, a dodatkowo zdobyć niezbędne uprawnienia, które wymagają przejścia testów kwalifikacyjnych. Pracodawca może zażądać też uprawnień na maszyny wykonujące prace na torach.  Praca na koparce dwutorowej wymaga od operatora dużej precyzji oraz zachowania ogromnej ostrożności. Dotyczy to także samego operatora, który dla bezpieczeństwa powinien stosować specjalne nauszniki chroniące przed dużą ilością decybeli.

Koparka dwutorowa sprawdza się przy pracach na torach, zarówno kolejowych, jak i tramwajowych. Maszyna jest także pomocna w przypadku awarii na torach. Są to maszyny, których zadaniem jest pracować w każdych warunkach, dlatego ich producenci muszą dbać o wysoką jakość ich wykonania. Dobre maszyny tego typu charakteryzują się zwartą konstrukcją, a także dużą stabilnością. Powinny być także elastyczne, aby sprawnie i bezpiecznie wykonywać prace na torowiskach w każdych warunkach atmosferycznych.

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL