Nowoczesna hydraulika

Przeznaczeniem hydraulicznych młotów Stanley model BR45 są prace wyburzeniowe, rozbiórkowe oraz naprawy nawierzchni dróg. Co wyróżnia je na rynku?

Otóż, przede wszystkim nowoczesne rozwiązania techniczne:

· szybkozłącza zapewniające szczelność i ułatwiające obsługę. Dzięki szybkozłączom nie trzeba się martwić o to, że narzędzie zostanie nieprawidłowo podłączone do źródła zasilania;

· mechanizm udarowy, dzięki któremu młot pracuje długo i bezawaryjnie;

· uchwyt grota posiadający prostą konstrukcję umożliwiającą szybką wymianę końcówki;

· akumulator azotowy zwiększający siłę kucia, zmniejszając jednocześnie siłę udaru przenoszoną na operatora;

· antywibracyjne uchwyty umożliwiające stopniowe zwiększanie siły kucia przy rozpoczynaniu pracy;

· dźwignia startu umieszczona w antywibracyjnych uchwytach zwiększająca komfort pracy.

 

młot mały piab

 

Młoty Stanley model BR45 należą do rodziny narzędzi hydraulicznych, które, w porównaniu z narzędziami o napędzie spalinowym, elektrycznym lub pneumatycznym, mają mniejszą wagę i uzyskują większą moc.

Młoty te są przeznaczone do kruszenia asfaltu i betonu drogowego. Umożliwiają pracę w pionie i w poziomie. Są dostępne także w wersji podwodnej.

Warto dodać, że wskaźnik strefy AISO 5349 pozwala użytkownikowi młotów BR45 na nieprzerwaną pracę w ciągu 4 a nawet 8 godzin, a opatentowana STOA EZ RIDE umożliwia precyzyjną kontrolę nad młotem przy rozpoczynaniu kruszenia. Podwójne uszczelnienia młotów to kolejne rozwiązanie zwiększające wydajność urządzenia i skracające czas przestoju dzięki wyeliminowaniu problemu zanieczyszczania miejsca pracy. Atutem młotów jest niski poziom hałasu i odporność na wilgoć i niską temperaturę. Urządzenia mogą pracować w środowisku wilgotnym lub pod wodą, także w niskiej temperaturze otoczenia.

Młoty są przyjazne środowisku, ponieważ podczas pracy nie uwalniają gazów, które działałyby destrukcyjnie na środowisko naturalne.

Młoty Stanley model BR45 można znaleźć w asortymencie firmy Piab Polska Sp. z o. o. z Gdańska - autoryzowanego dystrybutora narzędzi hydraulicznych Stanley LaBounty w Polsce.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL