Bezpieczniej dzięki RFID

Brigade Electronics - firma zajmująca się systemami bezpieczeństwa dla maszyn, dodała nowe rozwiązanie dla pojazdów, wykorzystujące technologię Radio Frequency ID (identyfikacja częstotliwością fal radiowych).

 

RFID jest rozwiązaniem znanym od dawna i sprawdzonym. Sygnalizatory i odbiorniki znajdziemy na przykład przy wejściach do sklepów w galeriach handlowych, gdzie wynoszenie nieopłaconych towarów wywołuje alarm. Brigade Electronics wykorzystuje tę technologię do redukcji ryzyka kolizji pojazdów z pieszymi w ruchliwych miejscach pracy. Zasada działania jest prosta: pracownicy posiadają niewielkie "tagi", które są rozpoznawane przez nadajniko - odbiorniki montowane na maszynach czy ciężarówkach. Kiedy "tag" zbliży się do strefy zagrożenia, operator otrzyma wizualne i dźwiękowe ostrzeżenie. Jednocześnie, "tag" zawibruje, ostrzegając również osobę pieszą o potencjalnym niebezpieczeństwie.

 

Co bardzo istotne, technologia RFID nie wymaga wolnej od przeszkód drogi połączenia. Zbliżenia będą wykrywane niezależnie od ścian, martwych punktów, trudnej pogody czy obniżonej widoczności. Każdy z "tagów" posiada indywidualny kod i może być przypisany do konkretnego pracownika.

Najbliższe wydarzenie

  • Szałowe eRobocze SHOW   Zawody operatorów, dynamiczne pokazy i testowanie maszyn towarzyszyły 9. edycji eRobocze SHOW, która odbyła się 11 września w Lubieniu Kujawskim     Na imprezie pojawili się wystawcy prezentujący najróżniejszy sprzęt i technologie z branży maszyn budowlanych. No i oczywiście atrakcją były dynamiczne pokazy maszyn roboczych podczas pracy oraz możliwość…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL