Kradzież w wytwórni betonu

 

Policjanci z komisariatu w Gdyni - Oksywiu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież cennych elementów maszyn do wytwarzania betonu. Na liście skradzionych części znajdują się silniki, reduktory i sterowniki. Obecnie domniemani złodzieje trafili do aresztu na 3 miesiące, grozi im 10 lat więzienia. 

 

 

 "Funkcjonariusze ustalili, że od jakiegoś czasu ginie osprzęt z maszyny służącej do wytwarzania betonu. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo – śledcza, technik kryminalistyki oraz przewodnik z psem służbowym. Stróże prawa sprawdzili monitoring, sporządzili rysopis sprawców i zaczęli sprawdzać pobliski rejon wraz z punktami skupu złomu" - mówiła podkom. Jolanta Grunert z gdyńskiej komendy.

 

 

Po wytypowaniu potencjalnej ścieżki ucieczki złodziei, policjanci znaleźli mężczyznę i skradzione elementy. Chwilę później znalazł się również drugi przestępca. Łup składowali w dwóch namiotach rozstawionych w zaroślach. Sprawcy mieli 56 i 42 lata i planowali sprzedać elementy o łącznej wartości około 280 tysięcy złotych... na złomowisku.

 

 

Fot. KMP Gdynia

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL