Nowe minikoparki CAT

Najnowsze modele minikoparek hydraulicznych Cat 302.7 CR, 303 CR oraz 303.5 CR wprowadzają nowe rozwiązani do klasy 2.7 do 3.5 tonowców. Powstały na uniwersalnej platformie wykorzystywanej w koparkach o masie od 1,5 do 10 ton, dzięki czemu operatorzy w każdym z modeli znajdą podobny układ sterowania i wystrój kabiny. Każda z nowych maszyn posiada sterowanie joystickiem, system kontroli jazdy, opcję zapisu ustawień i odchylaną barierkę lub całą kabinę na wyposażeniu standardowym.

 

CM20210517 19fae 04f84

Szerokie wykorzystanie wspólnych elementów w różnych modelach i ograniczony obrys nadwozia powodują, że właściciele mogą łatwiej przeprowadzać naprawy i wygodnie korzystać z koparek. Jednocześnie, przedłużone interwały serwisowe gwarantują więcej czasu spędzonego w pracy. Łącznie, producent szacuje, że koszta utrzymania maszyny są o około 5% mniejsze w porównaniu do wcześniejszych modeli. W połączeniu z 10% większą produktywnością podczas przejazdów i kopania rowów, najnowsze minikoparki to solidna opcja poszerzenia floty.

 

Silniki Cat C1.1 Turbo w modelach 302.7 CR i 303 CR oraz Cat C1.7 w 303.5 CR spełniają wymogi norm emisji spalin Stage V. Wyposażono je w systemy automatycznego wchodzenia na niskie obroty i wyłączania silnika podczas przestojów, co pomaga w obniżeniu zużycia paliwa.

 

Szerokości podwozia nowych modeli - odpowiednio 1500, 1550 i 1780 milimetrów - zostały zoptymalizowane w taki sposób, by zapewnić maksimum stabilności podczas podnoszenia. Dzięki kompaktowej konstrukcji można także pracować przy ścianie i w ograniczonych przestrzeniach. Model 302.7 CR posiada opcję hydraulicznego zwężenia podwozia do szerokości 1355 milimetrów na potrzeby przejazdów w ciasnych miejscach, a następnie rozszerzenia do 1780 milimetrów by uzyskać dodatkową stabilność podczas kopania i podnoszenia. Maszyny można także wyposażyć w alternatywną przeciwwagę - dodać 100 lub 250 kilogramów.

 


CM20210517 0df35 93f69

Hydraulika z systemem wykrywania obciążenia jest napędzana pompami o zmiennej wydajności. Przepływ w układzie sięga 100 litrów na minutę.

 

Wszystkie nowe modele posiadają systemy antykradzieżowe - połączenie hasła dostępu i klucza Bluetooth. Nowoczesny ekran dotykowy pozwala na łatwe sprawdzenie wszystkich istotnych informacji na temat pracy maszyny oraz parametrów takich jak poziom paliwa, temperatura płynu chłodniczego czy rejestru wykonanych serwisów. Operator może przy pomocy jednego przycisku przełączać sterowanie pomiędzy standardowym - pedałami i dźwigniami - a joystickiem. Maszyny posiadają dwie prędkości przejazdowe, maksymalna sięga 4,5 kilometra na godzinę. System kontroli jazdy na wyposażeniu standardowym minimalizuje udział operatora podczas dalszych podróży między miejscami pracy.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL