928F: balans bez kompromisów

 

 

Koparka 928F to 28 tonowy model należący do nowej serii maszyn marki Liugong. Napędza ją silnik Cummins o pojemności 6,7 litra, generujący 142 kW mocy; maksymalna pojemność łyżki to 1,5 metra sześciennego. Producent ulepszył praktycznie każdy aspekt nowych koparek w stosunku do poprzedniej serii E, stawiając na dostarczenie klientowi jak najlepszych, wytrzymałych i efektywnych rozwiązań – bez uciekania się do kompromisów.

 

Wytrzymałość i niezawodność

 

 

926F 2 Retouch Low Res

W serii F poprawiono wszystkie aspekty wpływające na bezpieczną i efektywną pracę koparki. Zmiany zaczynają się już w samej konstrukcji maszyny, z 17% szerszymi gąsienicami, co przekłada się na 47% wytrzymalszy układ jezdny. Boczne belki są głębsze, przez co są bardziej odporne na uderzenia. W serii F łatwiej też dodać dodatkowe płyty ochronne jeśli zachodzi taka potrzeba.

 

Ulepszony proces wykrywania wad produkcyjnych zapewnia najwyższy stopień niezawodności. Elementy są sprawdzane ze stuprocentową dokładnością nim opuszczą fabrykę, by użytkownicy nie musieli się obawiać przykrych niespodzianek. Końcowe testy sprawdzają też wytrzymałość ramienia i wysięgnika, które ponadto również zostały przeprojektowane by uzyskać 35% redukcję naprężeń.

 

 

 

Koparka jest napędzana przez nowoczesny silnik Cummins o pojemności 6,7 litra, wyposażony w technologię VGT (turbosprężarkę o zmiennej geometrii), generujący 5% wyższy moment obrotu. Dzięki temu podaż mocy jest zwiększona przy jednoczesnej redukcji hałasu i zużycia paliwa. Ponadto, systemy automatycznych obrotów jałowych i automatycznego wyłączania silnika pozwalają na kolejne oszczędności. Elektrycznie sterowane wentylatory podzielone na trzy niezależne grupy automatycznie sterują temperaturą płynu chłodniczego i hydraulicznego. Efekty ich pracy są imponujące: aż do 4% większa objętość powietrza w obiegu i do 60% mniejsze zużycie mocy.

 

 

Bezpieczeństwo, wygoda i efektywność

 

926F 3 Retouch Low Res

Widocznośc poprawiono przez dodanie kamery 360 stopni (standardowe wyposażenie na rynku europejskim), możliwości wykonania czynności serwisowych w całości z poziomu gruntu, a także specjalnych antypoślizgowych stopni. Projektanci zwrócili uwagę nawet na szczegóły takie jak integracja stopni w linię kabiny by zwiększyć pole widzenia operatora.

 

Okres zmiany filtra powietrza wydłużono do 1000 godzin, a wymienialne komponenty zużywają się o 70% wolniej. Liczbę filtrów paliwa zmniejszono z 3 do 2. Na wyposażeniu standardowym znajdziemy robocze oświetlenie LED, więc serwisy to nie problem nawet nocą.

 

 

 

926F 6 Retouch Low Res

Aby pracowało się przyjemniej, kabiny nowych modeli otrzymały zupełnie nowy, ergonomiczny design F-Series, wraz z innowacyjnym, intuicyjnym sterowaniem i interfejsem użytkownika. Co więcej, środowisko pracy zostało wytłumione do 69 dBA oraz ciśnieniowo odcięte od szkodliwych czynników zewnętrznych. Wewnątrz znajdziemy chłodziarkę do napojów i prowiantu, dużą przestrzeń bagażową, uchwyt na kubek, uchwyt na telefon z ładowarką 12V, a także porty USB i AUX. Kabina może być wyposażona w standardowy fotel o zawieszeniu mechanicznym, bardziej komfortowy pneumatycznie amortyzowany fotel z regulacją odcinka lędźwiowego lub luksusową opcję z dodatkowym obiciem wysokiej jakości.

 

A skoro już mowa o przyjemnej pracy, nowoczesne elektrohydrauliczne sterowanie marki Kawasaki gwarantuje natychmiastową odpowiedź maszyny na każde polecenie operatora. W każdej chwili można liczyć na pełną dostępność mocy i niespotykaną wcześniej precyzję. Przepływ w układzie hydraulicznym został zwiększony o 6% by umożliwić jeszcze szybsze cykle robocze, a gama inteligentnych funkcji pomoże sprostać różnorodnym warunkom pracy. Operator może dostosować przepływ i ciśnienie w układzie do aktualnie wykorzystywanych osprzętów lub skorzystać z jednego z dziesięciu predefiniowanych ustawień. W oszczędności energii i bardziej płynnej pracy pomaga także system "pływającego ramienia" pozwalający na swobodne opadanie pod wpływem grawitacji.

 

Materiał promocyjny

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL