Leica iCON iXE3: wydajność, dokładność, bezpieczeństwo

 

System sterowania Leica iCON iXE3 posiada teraz funkcję półautomatyczną, obejmującą wysięgnik, łyżkę i obrotnicę. Co istotne, jedno oprogramowanie i platforma sprzętowa obsługuje wszystkie rodzaje maszyn jakie można spotkać na placu budowy. Komputer jest zasilany indukcyjnie, dzięki czemu z łatwością można go przenieść z maszyny do maszyny, w tym modeli z wysięgnikiem offsetowym.

 

System iXE3, wykorzystując trójwymiarowe modele przestrzenne oraz dane GNSS wspomaga operatora w wykonaniu złożonych projektów. Podczas gdy informacje o projekcie są na bieżąco wyświetlane na ekranie w kabinie, operator może się w pełni skupić na pracy, bez konieczności weryfikacji z zewnątrz.

 

 
mcp80 mc1 excavator underwater

System jest elastyczny pod względem formatu danych i standardów pracy – odczytuje formaty plików LandXML, DXF, GEO, KOF, L3D, LMD, LIN, MBS i TRM. Sam operator również ma możliwość tworzenia modeli i to bez wychodzenia z kabiny i bez wsparcia ze strony inżyniera geodety czy też projektanta!

 

Interfejs użytkownika zaprojektowano w taki sposób, by jak najbardziej poprawić efektywność pracy i skupić uwagę operatora na zadaniu. Dostęp do często wykorzystywanych funkcji jest prosty, a osoba za sterami może w płynny sposób wybierać i zmieniać ekran pracy w zależności od swoich potrzeb.

 

Koparka wyposażona w system iXE3 w trakcie pracy może w płyny sposób gromadzić i przekazywać gromadzone dane do chmury przy wykorzystaniu Leica iCON ConX. Przy zastosowaniu Leica iCON ConX można w łatwy sposób wymieniać dane pomiędzy biurem i maszyną, które nie zawsze znajdują się w tym samym miejscu.

 

Kolejną pomocą dla operatora jest możliwość pracy półautomatycznej, z automatyzacją wybranych elementów: wysięgnika, łyżki, łyżki skarpowej, czy też głowicy wychylno-obrotowej potocznie zwanej rotorami. Pozwala to na szybszą i efektywniejszą pracę nawet przy bardziej złożonych projektach. System iXE3 można również w łatwy sposób rozwinąć o funkcjonalność automatycznego rozpoznawania łyżek (Leica Tool Recognition) co w prosty sposób usprawnia pracę dla operatora!

 

System Leica iCON iXE3 nie ogranicza się tylko do pracy 3D, lecz daje możliwość pracy w trybie 2D. W bardzo intuicyjny sposób operator może się przełączać miedzy tymi trybami pracy w przypadku realizacji prostszych zadań takich jak wykop na zadaną głębokość, jak również wykonanie płaszczyzn poziomych i ze spadkami.

 

 

holboell skt klemsens vej vordingborg 004

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL