EGI: akumulator czy czterosuw?

 

Holenderska marka EGI specjalizuje się w urządzeniach do wiercenia i oferuje rozwiązania dla każdego. Kiedy istotna jest duża moc w rękach jednego pracownika, doskonałym wyborem będzie spalinowy model EGI EJ520. Ale gdy zależy nam na ciszy i niewielkiej masie urządzenia, być może warto zwrócić uwagę na RJ110 – przystawkę do wiertarki akumulatorowej.

 

 

EJ520 z czterosuwowym silnikiem Hondy GX35 spełniającym normy emisji EPA to urządzenie zbudowane z komponentów wysokiej jakości. Ponadwymiarowe łożyska i możliwość wiercenia otworów do 200 milimetrów średnicy sprawiają, że wiertnica jest wytrzymałym i wydajnym wyborem do profesjonalnych zastosowań. Hartowane wały i precyzyjnie dobrane koła zębate dodatkowo zwiększają żywotność urządzenia. Ergonomiczny uchwyt z gumą absorpcyjną zapewnia mocny chwyt i wysoki komfort pracy.

 

 

EJ520 może pracować ze świdrami serii 5200 oraz przedłużeniami świdrów. Dystrybutor, firma Eurogate International, zapewnia pełen wachlarz części zamiennych i komponentów.

 

 

RJ110 EGI elektrische grondboor machine1 800x600

Zdarzają się jednak sytuacje w których zależy nam na ciszy i całkowitym braku spalin. W takim wypadku RJ110 może się okazać idealnym wyborem. W krótkim czasie z akumulatorowej wiertarki powstaje pełnowartościowy świder, którym można wiercić otwory do 100 milimetrów – nawet w "trudnych" glebach gliniastych! Do gniazda 20 milimetrów można dobrać wiertło z serii CQ303, od 60 do 100 milimetrów. Producent zaleca korzystanie z wiertarki akumulatorowej Hikoki, niemniej każdy model 18V z końcówką 3/8" może stanowić napęd wiertła.

 

 

Rozwiązanie akumulatorowe jest doskonałe do drobniejszych projektów, takich jak sadzenie roślin czy montaż mniejszych słupków. Wszelkie części zamienne i pełen wybór wierteł są dostępne w EuroGate International.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL