Napęd VT w kompaktowej ładowarce JCB

 

532-60 Agri Super to kompaktowa teleskopowa ładowarka marki JCB, którą wyposażono w nowoczesny i uniwersalny napęd VT DualTech oraz nowy, 130 konny silnik JCB DieselMax z funkcją automatycznego wyłączania.

 

Nowa maszyna posiada także układ hydrauliczny z przepływem 140 litrów na minutę i ciśnieniem 240 bar, wyposażony w system wykrywania obciążenia. W połączeniu z szybko opuszczanym teleskopowym ramieniem, maszyna ma najszybsze cykle robocze w serii Loadall.


 

Nowy model posiada opcję sterowania na cztery koła oraz niewielki obrys, co pomaga w manewrowaniu w ograniczonej przestrzeni. Dodatkowe 400 kilogramów masy (łącznie maszyna waży 7740 kilogramów) zapewnia dobrą trakcję na śliskich powierzchniach.

 

Ładowarką można podnosić ładunki do 3200 kilogramów pionowo na wysokość 6,22 metra oraz 1400 kilogramów do przodu na odległość 3,33 metra.

 

Mimo ograniczonych wymiarów 532-60 Agri Super, operator znajdzie w kabinie sporo miejsca, przydatne pojemniki i wytłumienie. Widoczność do przodu i do góry jest zapewniona przez wygiętą przednią szybę. Fotel jest amortyzowany pneumatycznie, a na podłokietniku zainstalowano joystick sterujący opcjami JCB Smart Hydraulics, łącznie ze Smooth Ride oraz Bucket Control System.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL