Poradnik - jak zoptymalizować zużycie akumulatora?

 

Doskonale wiadomo, że akumulator w samochodzie jest ważnym, a jednocześnie narażonym na liczne niebezpieczeństwa elementem. Szczególnie ważne są baterie montowane w ciężarówkach, ze względu na nietypowe użytkowanie. Niewłaściwe korzysanie z akumulatora może spowodować szereg problemów, przez które kierowca straci cenny czas.

 

Volvo przedstawia krótki i zwięzły poradnik, jak dbać o zdrowie samochodowej baterii.

 

1. Akumulator należy ładować do pełna przynajmniej raz na trzy tygodnie. Przynajmniej - ale najlepiej robić to jak najczęściej, przy zatrzymaniu na noc lub podczas weekendu. W pełni naładowana bateria pozwala zaoszczędzić na paliwie.

2. Nie należy lekceważyć wskaźnika stanu akumulatora na desce rozdzielczej.

3. Zima to najgorszy czas dla akumulatora w samochodzie. Jeśli temperatura gwałtownie spadnie, zadbaj o swój akumulator! Nie używaj jego energii bez potrzeby i zwróć szczególną uwagę na jego stan naładowania.

4. Korzystaj z odbiorników energii rozważnie. Ten punkt dotyczy użycia energii akumulatora przy wyłączonym silniku, kiedy każde urządzenie czerpie bezpośrednio z baterii. Lodówka, ładowarka, ogrzewacz - zastanów się, czy musisz ich używać podczas postoju.

5. Pamiętaj o możliwościach ciężarówki. Pojazdy Volvo są wyposażone w szereg trybów użycia energii, takie jak "Parking", "Livini z aktualnymi potrzebami, by chronić akumulator.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL