Nowej generacji koparka Cat® 326

Koparka Cat® 326 to maszyna nowej generacji wyposażona w proste w użyciu standardowe technologie firmy Caterpillar zwiększają wydajność operatora nawet o 45 procent w porównaniu z poprzednimi modelami. Kluczowym elementem konstrukcji tego nowego modelu jest prosta obsługa.

W nowym modelu koparki uproszczono funkcję zdalnego rozruchu za pośrednictwem modułu Bluetooth® z kluczem oraz funkcję identyfikacji operatora do programowania trybów mocy i ustawień joysticka w określonych warunkach pracy. Maszyna została wyposażona w 8-calowy (203 mm) ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości umożliwiający intuicyjne poruszanie się po menu, obejmuje on także cyfrową wersję instrukcji operatora.

Koparka wydajnie napędzana jest przez  sprawdzony w praktyce silnik Cat 7,1 spełniający wymogi najbardziej rygorystycznych norm emisji spalin. Zapewnia o 15 procent niższe zużycie paliwa w porównaniu z maszynami serii F. Nowy model Cat jest wyposażony w trzy tryby wyboru mocy oraz funkcję automatycznego sterowania prędkością obrotową silnika. Charakteryzuje się również standardową wydajnością w wysokiej temperaturze otoczenia wynoszącej 125 stopni Fahrenheita (52°C), a standardowy rozruch w niskich temperaturach jest możliwy przy 0°F (–18°C).

Koparka Car 326 została wyposażona także w zaawansowany układ hydrauliczny zapewnia optymalną równowagę między mocą i wydajnością, a jednocześnie umożliwia operatorowi pełną kontrolę nad precyzją kopania. Maszynę łatwiej obrócić dzięki 12-procentowemu wzrostowi momentu obrotowego, funkcja przydatna zwłaszcza na pochyłości z pełnym obciążeniem łyżki. Funkcja SMART-mode automatycznie dopasowuje prędkość obrotową silnika i moc układu hydraulicznego do warunków kopania, zapewniając dodatkowo oszczędność paliwa na poziomie 5 procent bez wpływania na wydajność. 

Model został wyposażony w rozwiązania technologiczne ułatwiające pracę operatora:

-standardowa technologia Cat Grade z funkcją 2D pozwala operatorom szybko i precyzyjnie osiągać pożądane nachylenie dzięki wskazówkom dotyczącym głębokości i nachylenia oraz odległości poziomej profilowanego terenu. Standardowy układ 2D o Cat Grade można rozszerzyć z zaawansowanymi wersjami 2D i 3D w celu dopasowania do potrzeb danego zastosowania.

-Standardowa funkcja Grade Assist pozwala operatorom bez wysiłku utrzymać się na pochyłości przy użyciu jednej dźwigni, a funkcja Bucket Assist automatycznie utrzymuje kąt podczas niwelacji i kopania rowów.

-Swing Assist - innowacyjny układ, który automatycznie zatrzymuje obrót koparki w uprzednio ustalonych punktach podczas załadunku pojazdów ciężarowych i kopania rowów w celu ograniczenia wysiłku i zużycia paliwa.

-System Payload podnosi sprawność załadunku, zapewniając ważenie w czasie rzeczywistym i szacowanie ładowności łyżki podczas pracy, dzięki czemu operator może uniknąć przeciążeń.

-VisionLink® umożliwia firmom zdalne zarządzanie celami produkcyjnymi za pośrednictwem danych zgromadzonych przez Payload i zapewnia możliwość pobrania danych z produkcji na nośnik USB.

W nowym modeli koparki Cat 326 postawiono na komfort pracy operatora.

Zastosowane elastyczne mocowania zmniejszają poziom drgań kabiny o 50 procent w porównaniu z poprzednimi modelami, co znacznie ogranicza zmęczenie operatora. Do wyboru są kabiny typu: Comfort, Deluxe i Premium – wszystkie z klimatyzacją automatyczną, a także standardową w wersjach Deluxe i Premium odchylaną konsolę, która ułatwia wsiadanie i wysiadanie o 45 procent. Zgodność Bluetooth ze standardowym radiem umożliwia łączenie urządzeń osobistych i nawiązywanie połączeń bez użycia rąk.

Doskonałą widoczność w wykopie zapewniają: małe filary kabiny, duże panoramiczne szyby oraz nowy niżej umieszczony zbiornik paliwa z prawej strony. Widoczność i bezpieczeństwo podczas pracy  zwiększają standardowe kamery wsteczne i do obserwacji prawej strony.

Cat zadbała także o obniżenie kosztów konserwacji, które w przypadku nowej maszyny mogą być mniejsze nawet o 20 procent. Monitor w kabinie operatora umożliwia na bieżąco monitorować żywotność filtrów i okresy międzyobsługowe.  Codzienne przeglądy konserwacyjne są wykonywane z poziomu podłoża. Okres między wymianami filtra wynosi 3000 godzin, tj. 50 procent dłużej niż w poprzednich projektach.

 

(fot. Cat)

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL