Zwycięzca Global Operator Challenge

 

Ponad 5500 operatorów z całego świata brało udział w Global Operator Challenge od wiosny 2022 roku do finałów na początku 2023 roku. 14 marca wyłoniono zwycięzców.

 

Pierwsze miejsce zajął Patrick Doheny z Australii. Finał odbył się w Cat Operator Stadium w Las Vegas. Była to złożona konkurencja, w której operatorzy musieli się wykazać szeroką gamą umiejętności. Wszystko zaczęło się od "Fork 'n Loader" na ładowarce kołowej CAT 950, którą trzeba było przewozić rozmaite ładunki po torze przeszkód. Później konkurencja "Backhoe Services" na koparko ładowarce CAT 420 XE opierała się na precyzyjnym wykorzystaniu obu stron koparko ładowarki do otwarcia pojemnika i umieszczenia w nim niewielkich obiektów. Ostatnia konkurencja to "Trench Run", w której operatorzy pokazali swoje zdolności w kopaniu rowów przy pomocy koparki CAT 315 wyposażonej w CAT Grade.

 

Zwycięzcą "Fork n' Loader" był Partick Doheny z Australii. Najlepszy wynik w "Backhoe Services" uzyskał John Schiedeck z USA, a w "Trench Run" najlepszy był Polak Łukasz Mokrzyński.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL