Wozidła CAT pojadą same

 

Marka Caterpillar oraz firma Freeport-McMoRan ogłosiły współpracę w konwersji floty 33 wozideł kopalnianych na działanie autonomiczne. Maszyny - modele Cat 793 pracujące w kopalni Bagdad w Arizonie - zostaną wyposażone w system autonomiczny Cat MineStar Command.

 

"Cieszymy się z partnerstwa z marką Caterpillar, dzięki któremu staniemy się pierwszą kopalnią miedzi w Stanach Zjednoczonych wyposażoną w system autonomicznego transportu i jesteśmy podekscytowani wieloma benefitami jakie to przyniesie naszej firmie i pracownikom. Trzyletni projekt konwersji podniesie bezpieczeństwo, zoptymalizuje działanie floty, ograniczy emisje i zminimalizuje czas przestojów i postawi nas w dobrej pozycji do kapitalizacji na postępującej elektryfikacji" - mówiła Kathleen Quirk, przewodnicząca Freeport-McMoRan.

 

Po dziesięciu latach od powstania systemu Command dla wozideł, marka Caterpillar ma już na świecie 620 autonomicznych maszyn, należących do 15 klientów na trzech kontynentach. Pracując autonomicznie, pojazdy przewiozły już łącznie 6,3 miliardów ton materiału i przejechały 230 milionów kilometrów bez spowodowania żadnego wypadku. 

 

"Wozidła Cat 793 są najpopularniejszymi wozidłami autonomicznymi Caterpillar, które wspierają bezpieczeństwo, pracują efektywniej i zmniejszają czas przestojów w wielu różnych zadaniach, włączając w to górnictwo miedzi" - mówiła Denise Johnson, przewodnicząca Caterpillar Resource Industries.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL