Bobcat Machine IQ w opcjach standard i premium

 

Bobcat wprowadza nową usługę subskrypcyjną systemu telematycznego Machine IQ w Europie i Izraelu. Zapewniająca ona klientom zdalny dostęp do istotnych informacji o maszynach w dowolnym miejscu i czasie, a dostępna jest w dwóch pakietach: standard i premium.

 

Machine IQ pozwala sprawdzać stan maszyn i zdalnie śledzić informacje, które zapewniają lepszą konserwację, większe bezpieczeństwo i wyższą wydajność. To zaawansowane i wszechstronne narzędzie pozwala klientom jak najlepiej wykorzystywać sprzęt Bobcat, pomagając im osiągnąć więcej i chronić ich inwestycję.

 

Dzięki pozyskiwanym informacjom można optymalizować wykorzystanie maszyn i planować zadania, by zapewnić sobie maksymalne zyski poprzez ograniczanie przestojów i śledzenie zużycia paliwa. Dzięki powiadomieniom dotyczącym konserwacji można łatwo planować terminy czynności serwisowych, co pozwala operatorom oszczędzać czas i pieniądze poprzez efektywne ustalanie terminów konserwacji maszyn i zarządzanie pracami podczas planowanych przestojów.

 

System Machine IQ jest szeroko wdrażany przez dealerów Bobcat na całym świecie. Wykorzystując potencjał danych Machine IQ dealerzy mogą przewidywać i przygotowywać się na potrzeby związane z serwisem, zanim klienci sięgną po telefon. Ta wyprzedzająca reakcja zwiększa efektywność działań biznesowych, jednocześnie stwarzając możliwości kontaktu z klientami i zacieśniania relacji z nimi.

 

Dealerzy i klienci mogą wybrać pakiet standardowy z podstawowymi funkcjami telematyki oraz pakiet premium z dodatkowymi funkcjami zaawansowanymi. Jak mówi Tomas Plechaty, dyrektor ds. programu Machine IQ w Bobcat EMEA, opcje subskrypcji pozwalają użytkownikom dostosowywać ich sposób użytkowania i korzystać z funkcji oraz informacji, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom. „Koncentrując się na uproszczeniu usług dla klienta, mamy pewność, że pakiety będą spełniać potrzeby klientów oraz dealerów na całym świecie i pozwolą im rozwijać ich działalność” – powiedział.

 

 

Pakiet standard Machine IQ to usługa subskrypcyjna, pozwalająca klientom na efektywne zarządzanie ich flotą. Usługa jest bezpłatna przez pierwsze dwa lata od daty dostawy sprzętu. Pakiet standard Machine IQ obejmuje następujące funkcje:

• Podstawowa telematyka – śledzi najważniejsze dane, takie jak lokalizacja GPS i historia lokalizacji, godziny pracy oraz zarejestrowane poziomy paliwa.

• Własne nazwy zasobów – pozwala klientom tworzyć własne nazwy maszyn, by szybko je identyfikować we flocie.

• Śledzenie terminów konserwacji – śledzi terminy planowanych konserwacji i pozwala klientom przeglądać na portalu instrukcje wyższego poziomu dla każdej z maszyn.

 

Pakiet premium Machine IQ zapewnia klientom możliwość rozszerzenia ich subskrypcji o raportowanie bardziej szczegółowych danych, co pozwala na lepsze monitorowanie sprzętu. Obejmuje on wszystkie funkcje standardowe Machine IQ oraz funkcje dodatkowe:

• Przypomnienia e-mailem o terminach konserwacji – powiadamia klientów e-mailem, gdy zbliża się termin konserwacji planowej. Przypomnienie zawiera ogólne informacje, jak przeprowadzać regularne czynności konserwacyjne oraz instrukcje dotyczące odpowiednich części. Klienci mogą korzystać z terminarza konserwacji planowej, aby zobaczyć nadchodzące terminy konserwacji.

• Powiadomienia o kodach błędów i rozwiązywanie problemów – rozsyła powiadomienia z przejrzystym opisem i procedurą rozwiązywania problemu, jeśli maszyna zgłasza kod błędu. Klienci mogą również wybrać powiadomienia e-mailem dotyczące ostrzeżeń i rozwiązywania problemów.

• Wyznaczanie obszarów zastrzeżonych i powiadomienia o naruszeniu – pozwala klientom tworzyć własne obszary i otrzymywać powiadomienia, gdy maszyna opuści wyznaczony teren roboczy.

• Wyznaczanie godzin zakazu ruchu i powiadomienia o naruszeniu – powiadamia klientów e-mailem, jeśli ich sprzęt pracuje poza wyznaczonymi dniami lub godzinami.

• Powiadomienie o ruchu maszyny – powiadamia klienta o ruchu maszyny, gdy kluczyk jest wyjęty.

• Raportowanie wykorzystania maszyny – śledzi wydajność maszyny i jej wykorzystanie, co pomaga klientom w podejmowaniu lepszych decyzji. Funkcja porównuje czas na biegu jałowym, czas roboczy oraz wykorzystanie paliwa, pozwala również na tworzenie własnych raportów.

• Zarządzanie powiadomieniami na portalu – zapewnia klientom możliwość śledzenia powiadomień na portalu. Dobrze widoczny licznik powiadomień na stronie głównej pozwala w jednym miejscu zarządzać wszystkimi istotnymi powiadomieniami o stanie maszyny.

 

Klienci mogą poznać korzyści z pakietu premiowego Machine IQ podczas 90-dniowego okresu próbnego po każdym zakupie nowego sprzętu Bobcat pracującego w systemie Machine IQ.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL