Caterpillar stawia na elektryfikację

 

Marka Caterpillar zapowiedziała, że podczas nadchodzących targów CES 2024 w Las Vegas (USA) zaprezentuje ekspozycję skoncentrowaną na elektryfikacji maszyn i rozwiązaniach związanych z dystrybucją energii elektrycznej. 

 

"Z przyjemnością wracamy na CES by pokazać nasz postęp w elektryfikacji. Wydarzenie jest znane jako przestrzeń do prezentowania przełomowych technologii i globalnych innowacji, co czyni je idelanym dla nas jako liderów rozwiązań elektrycznych i zintegrowanych rozwiązań serwisowych, by pomóc klientom w transformacji energetycznej. Wykorzystujemy swoje doświadczenie do pracy nad wieloma zaawansowanymi technologiami potrzebnymi naszym klientom do odnoszenia sukcesów w bezemisyjnym świecie" - mówił Rod Shurman, starszy wiceprezes działu rozwiązań elektryfikacji i energii firmy Caterpillar. 

 

Centralnym punktem ekspozycji będzie elektryczna ładowarka kopalniana Cat R1700 XE LHD o ładowności 16,5 tony i maksymalną prędkością 18 kilometrów na godzinę. Maszynę wyposażono w baterie, które można naładować w mniej niż 20 minut korzystając z dwóch przenośnych ładowarek Cat MEC500. Zwiedzający zobaczą także minikoparkę elektryczną 301,9, czyli pierwszy model z baterią Caterpillara.

 

Przedstawiciele marki zaprezentują także modele paneli słonecznych, generatorów prądu działających na różnych rodzajach alternatywnych paliw, a także baterii służących do magazynowania nadmiarów energii.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL