924F: ulepszona pod każdym względem

 

Najnowsza odsłona koparki Liugong o masie 22,8 tony – model 924F – to jeden z świeżych dodatków do katalogu znanej marki. Maszyna jest napędzana silnikiem Cummins B6.7 o mocy 116 kW i posiada standardową łyżkę o pojemności 1,4 m3. Model opracowano w oparciu o sugestie operatorów z całego świata. Co zatem zmieniło się w porównaniu do poprzedniej generacji?

 

922 kab

Bezpieczeństwo pracy wzrosło dzięki niezrównanej widoczności z kabiny, a także antypoślizgowym stopniom i barierkom. Nowości w tym zakresie obejmują system kamer 360 stopni (obraz wyświetlany na dużym ekranie LCD w kabinie, w standardzie dla Europy) oraz możliwość wykonania wszystkich czynności serwisowych i codziennej konserwacji z poziomu gruntu. 924F to również większy komfort i ergonomia pracy: zupełnie nową kabinę F-Series wytłumiono do poziomu 67 dBA i dodano unowocześniony, intuicyjny interfejs i kontrolery.

 

Wiele zmieniło się także w sterowaniu oraz dostępnych rozwiązaniach inteligentnych. W nowej odsłonie modelu znajdziemy takie udogodnienia jak wirtualne ściany, pływające ramię, dynamiczną wagę czy półautomatyczny system kontroli 2D. Operator skorzysta również z nowego napędu obrotu nadwozia (14% szybsze wykonywanie cykli roboczych), a co najważniejsze z precyzyjnego i szybkiego sterowania elektrohydraulicznego.

 

 

 

922 silnik

Maszyna pracuje dłużej i dzięki 1000 godzinnym interwałom wymiany filtra powietrza, 70% dłuższej żywotności komponentów oraz zredukowanej liczbie filtrów paliwa (z 3 do 2). Okresy wymiany filtrów oleju zostały zsynchronizowane. Jednocześnie, dzięki technologii VGT (Variable Geometry Turbocharger, czyli turbina ze zmienną geometrią łopatek) silnik Cumminsa dostarcza o 5% większego momentu obrotowego, a układ sześciu elektrycznych wentylatorów pozwala na ograniczenie zużycia energii 60%.

 

Wentylatory podzielono na trzy grupy sterowane niezależnie. W ten sposób łatwiej utrzymywana jest właściwa temperatura oleju hydraulicznego i płynu chłodniczego, a także skraplacza klimatyzacji. W efekcie maksymalna objętość powietrza w układzie zwiększyła się o 4%, a poziom hałasu w kabinie spadł o 2 dBA.

 

Operator może liczyć na stałą podaż mocy dzięki inteligentnemu systemowi dostosowywania prędkości obrotowej silnika do poleceń i przewidywanych obciążeń. Co więcej, ma do dyspozycji trzy tryby pracy z prędkością obrotową silnika oraz przepływem i ciśnieniem w układzie hydraulicznym dopasowanymi do potrzeb danego zadania. Inteligentne funkcje dostępne za jednym naciśnięciem przycisku pozwalają na dobranie parametrów maszyny do rozmaitych osprzętów przez regulację przepływu i ciśnienia. Maszyna posiada dziesięć różnych ustawień fabrycznych.

 

Wzmocnione podwozie o specjalnej konstrukcji redukuje naprężenia o 10%, a nowa konstrukcja ramienia i wysięgnika – aż o 30%. Nowoczesny proces produkcji pozwala teraz na wykrycie wszystkich wad produkcyjnych, jeszcze zanim maszyna trafi do sprzedaży.

 

Wiele zmian zaszło w samej kabinie. Poza nowym rozkładem sterowników, operator może wybierać pomiędzy trzeba opcjami siedzenia: z zawieszeniem mechanicznym, bardziej komfortowym pneumatycznym z funkcją regulacji podparcia lędźwi oraz luksusowym, wyposażonym w ogrzewanie, regulację podparcia lędźwi oraz wysokiej jakości obicie. W zasięgu ręki znajdzie się także chłodziarka, duży pojemnik na przedmioty codziennego użytku, uchwyt na napój oraz na telefon, z ładowarką 12V oraz portami USB i AUX.

Materiał promocyjny

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL